Ponadgabaryty: rodzina modułów Faymonville powiększyła się o naczepy ModulMAX

Fot. Faymonville

Jak wiadomo transport najcięższych ładunków wymaga doskonałego nowoczesnego sprzętu. Faymonville uzupełnia swoją ofertę pojazdów ModulMAX, włączając do niej samobieżne naczepy z elektronicznym układem kierowniczym i może pochwalić się najszerszą na rynku gamą produktów do transportu ciężkich ładunków.

Faymonville ModulMAX to seria łączonych modułów transportowych o 2-6 liniach osi, przeznaczona do transportu po drogach utwardzonych i poza nimi. Pojazdy wyposażone są w podwójne opony 215/75 R17.5″ i dostępne są w podstawowej szerokości 3000 mm.

Fot. Faymonville

Gama naczep ModulMAX ma cechy techniczne, które używane są w przypadku szerokiej gamy zastosowań do naczep z modułami G, S i C. Operator może swobodnie wybrać typ modułowy, który najlepiej odpowiada jego wymaganiom. Pełna swoboda w jeszcze większym zakresie, ponieważ typy modułowe mogą być używane w ramach trzech dostępnych trybów: Tryb naczepy, tryb asystujący i tryb samobieżny. Układ sterowania w tego typu produktach opiera się na zasadach elektronicznych i mechanicznych. W naczepach samobieżnych został zastosowany elektroniczny układ kierowniczy o kącie skrętu do +/- 140° ze sprawdzoną technologią Cometto.
ModulMAX, to możliwość tworzenia różnorodnych kombinacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o różne typy naczep niskopodłogowych, pojazdy modułowe Cometto, czy też oprogramowanie służące do planowania projektu – Faymonville oferuje szeroki wybór opcji i akcesoriów, umożliwiający najlepszą konfigurację dla każdego rodzaju ładunku.

Wytrzymała konstrukcja
Wszystkie typy naczep modułowych od Faymonville, przechodzą przez proces produkcyjny na wysokim poziomie. Robotycznie spawana rama poddawana jest dodatkowej obróbce wszystkich łączeń, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą wiertarkę CNC. By zapewnić długotrwałą ochronę powierzchni, Faymonville stosuje w pełni dopasowany i starannie zoptymalizowany system konserwacji powierzchni.

Fot. Faymonville
Fot. Faymonville