O nas

„Samochody Specjalne” to ogólnopolski miesięcznik prezentujący problematykę pojazdów użytkowych i przedstawiający kierunki rozwoju krajowego oraz europejskiego rynku motoryzacyjnego. Jest źródłem wiedzy o technologii i technice stosowanej w pojazdach ciężarowych i specjalizowanych, naczepach, przyczepach, samochodach dystrybucyjnych i autobusach. Na łamach pisma publikowane są m.in. artykuły dotyczące eksploatacji pojazdów użytkowych i związanych z nimi komponentów i akcesoriów, a także ekologii, ekonomiki i bezpieczeństwa transportu dalekobieżnego. Wiele miejsca zajmują również tematy bieżące poświęcone kluczowym dla branży firmom motoryzacyjnym oraz relacje z targów, imprez krajowych oraz zagranicznych.

„Samochody Specjalne” są wydawane od 1997 r. W 2001 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało je za czasopismo specjalistyczne. Dzięki rzetelności i profesjonalizmowi autorów miesięcznik jest najpopularniejszym w Polsce magazynem techniczno-naukowym dla profesjonalistów. Wśród prenumeratorów przeważają właściciele i kadra kierownicza firm motoryzacyjnych, transportowych i spedycyjnych. Subskrypcję ma również wiele bibliotek, placówek oświatowo-pedagogicznych i naukowo-badawczych.

Redaktor naczelny miesięcznika “Samochody Specjalne” jest również członkiem jury międzynarodowego konkursu Trailer Innovation Award, promującego innowacyjne rozwiązania produktowe producentów naczep, przyczep, nadwozi i komponentów.

Czasopismo w wersji papierowej dostępne jest w prenumeracie, a w wersji elektronicznej na platformach ekiosk, egazety i nexto. Prowadzona jest również wysyłka bezpłatnych egzemplarzy w oparciu o własną bazę danych oraz rozdawnictwo na imprezach branżowych i targach.