Ponadgabaryty: jak przewieźć wysokie ładunki, gdy liczy się każdy milimetr?

Faymonville VarioMAX (fot. Faymonville )

Wysokość ładunku często okazuje się dużym wyzwaniem w codziennym transporcie. Do tego wymogi prawne i trudny profil trasy regularnie powodują bóle głowy… Tam, gdzie liczy się każdy milimetr wysokości, Faymonville oferuje największy wybór naczep niskopodwoziowych.

Naczepy zagłębiane z trzech serii produktów MegaMAX, GigaMAX i VarioMAX umożliwiają przestrzeganie ustawowych ograniczeń wysokości nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki małej wysokości jezdnej naczepy niskopodwoziowe przejeżdżają przez tunele, mosty i pod liniami wysokiego napięcia, co sprawia, że nawet skomplikowane projekty mogą bezpiecznie dotrzeć do celu.

Producent ma w swoim programie produkcyjnym 3 serie pojazdów do różnych zadań
Naczepa zagłębiana MegaMAX o ładowności od 20 t do 80 t ma odpinaną łabędzią szyję, obniżony pokład ładunkowy i wózki jezdne mające – w zależności od potrzeb – od 1 do 5 osi. W celu uzyskania dodatkowej ładowności i optymalnego rozłożenia ciężaru, w razie potrzeby, między ciągnikiem siodłowym a łabędzią szyją można zamontować 1- lub 2-osiowy wózek dolly.

Faymonville MegaMAX (fot. Faymonville )

Z kolei naczepa niskopodwoziowa GigaMAX o ładowności od 30 t do 70 t charakteryzuje się tym, że 1- lub 2-osiowy wózek dolly (osie wahliwe typu pendel) jest na stałe zamocowany do łabędziej szyi. W ten sposób użytkownik uzyskuje maksymalnie kompaktową całkowitą długość zestawu przy jednocześnie dużej długości ładunkowej. Zintegrowane osie wahliwe zwiększają ładowność w przedniej części pojazdu.

Faymonville GigaMAX (fot. Faymonville )

Naczepa zagłębiana VarioMAX o ładowności od 30 t do 135 t ma odpinany wózek jezdny dolly z osiami wahliwymi, może on być domontowany pomiędzy łabędzią szyją a obniżonym pokładem. Solidna i dobrze przemyślana konstrukcja zapewnia, że to rozwiązanie ma optymalny stosunek ładowności do ciężaru własnego dla ciężkich klas tonażu.

Faymonville VarioMAX (fot. Faymonville )

Siedem wariantów do wyboru
Szeroka gama typów łabędziej szyi firmy Faymonville pasuje do każdego ciągnika siodłowego. Naczepy z zagłębianym pokładem występują w kilku typach i kategoriach ładowności. Tak szeroki wachlarz opcji konfiguracji i wyposażenia pojazdów Faymonville zapewnia uniwersalne możliwości.
Pokład ładunkowy jest dostępny w różnych odmianach: jako pokład płaski, platforma do transportu koparki, platforma do przewożenia maszyn rolniczych. Zewnętrzne belki mogą mieć stałą lub zdejmowaną podłogę, w razie konieczności można domontować zewnętrzne belki poszerzające szerokość pokładu. Pokład można również skonfigurować do przewożenia statków, korzystając z jego hydraulicznego poszerzenia.
W przypadku wszystkich naczep zagłębianych z serii produktów Faymonville intuicyjna i prosta obsługa zapewnia, że wszelkiego rodzaju projekty transportowe wymagające użycia tak specjalistycznych rozwiązań są łatwe do wykonania.