bauma 2019: Faymonville CombiMAX

Faymonville CombiMAX 4+6 z pokładem do przewozu koparek może przewozić największe koparki gąsienicowe w pozycji wiszącej z zachowaniem minimalnego prześwitu ( fot. Faymonville Group)

Kwietniowe targi bauma zgromadziły liczne grono przedstawicieli szeroko rozumianej branży budowlanej. Wśród nich nie mogło zabraknąć producentów pojazdów wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym.

Największym eksponatem z gamy pojazdów Faymonville, pokazanych na Baumie, była naczepa CombiMAX 4+6 z pokładem do przewozu koparek. Naczepy CombiMAX już jakiś czas temu ugruntowały swoją wiodącą pozycję na rynku przewozów nienormatywnych w segmencie ładowności do 120 t. Jest to wynik optymalnej kombinacji masy własnej i możliwości konfiguracji dzięki bardzo przemyślanej strukturze pojazdu. Specjalny pokład ładunkowy naczepy CombiMAX pozwala na przewóz największych koparek gąsienicowych Caterpillar w pozycji wiszącej z zachowaniem minimalnego prześwitu. Rozsuwane teleskopowo obniżone łoże zostało całkowicie przeprojektowane – podpory mogą być wysuwane niewielkim wysiłkiem, pozwalając na pozycjonowanie ładunku na dwóch różnych poziomach.

Opracował: Dariusz Piernikarski