Ruszyła kampania reklamowa TEXA

Fot. TEXA

Nowa kampania poświęcona jest korzyściom wynikającym z zastosowania oprzyrządowania RCCS firmy TEXA, które szybko i skutecznie kalibruje kamery i radary w uszkodzonych pojazdach.

Systemy wspomagania kierowcy ADAS stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w samochodach klasy wyższej, ale także w pojazdach użytkowych. Z tego powodu ważne dla warsztatów blacharskich, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku jest posiadanie modułowego systemu TEXA RCCS.

Możliwość bezpośredniego wykonania napraw pozwala warsztatom blacharskim uniknąć dodatkowych kosztów i ryzyka związanego z koniecznością korzystania z usług zewnętrznych firm, a klientom gwarantuje bezpieczeństwo i krótszy czas napraw. Modułowy zestaw RCCS firmy TEXA umożliwia kalibrację:

  • radaru i kamery przedniej
  • kamer 360° z zastosowaniem mat
  • systemu monitorowania martwego pola za pomocą symulatora Dopplera
  • kamery tylnej i systemu monitorowania martwego pola z zastosowaniem stożka i szablonu kątowego
  • radarów/kamer za pomocą szablonów pozycjonowania.

RCCS składa się z solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości i w obrotowe koła umożliwiające łatwe przenoszenie wewnątrz warsztatu, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch praktycznych uchwytów na koła z innowacyjnym systemem natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz ze wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykłą łatwością, maksymalną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

Zestaw RCCS jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów blacharskich, ponieważ jest modułowy i wszechstronny – umożliwia wykonywanie każdego typu kalibracji dzięki dostępności całej serii dodatkowych elementów, takich jak:

  • Maty z podziałką
  • Symulator efektu Dopplera
  • Stożki i szablon kątowy
  • Szablony do pozycjonowania
  • Urządzenie night vision.

Zestawy kalibracyjne TEXA należy stosować w połączeniu z oprogramowaniem diagnostycznym IDC5, dzięki czemu wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne. Oprogramowanie zawiera karty pomocy przygotowane dla poszczególnych marek i modeli pojazdów. Informacje zawarte w kartach pomocy prowadzą operatora krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji, gwarantując poprawność ustawienia wysokości panelu, odległości od pojazdu i pozycji zestawu względem pojazdu. Po zakończeniu kalibracji oprogramowanie proponuje wydruk raportu z przeprowadzonych operacji, który może zostać przekazany klientowi.

Dla pogłębienia tematu TEXA opracowała specjalistyczne szkolenie D9C w ramach TEXAEDU, które umożliwia poznanie specyfikacji technicznej i sposoby działania systemów wspomagających kierowcę, a także położenie i funkcjonalność zastosowanych technologii: radarów, lidarów, kamer, kamer na podczerwień, czujników ultradźwiękowych i innych.

Fot. TEXA