Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia dla kierowców w ramach VIII edycji akcji “Profesjonalni kierowcy”

Fot. Volvo Trucks Polska

Jeśli jesteś kierowcą z prawem jazdy C+E, ale bez doświadczenia pracy w branży transportowej, to szkolenie jest dla Ciebie. Już po raz ósmy rusza cykl bezpłatnych szkoleń kierowców zawodowych w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”. Szkolenia poprowadzą doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. O kwalifikacji na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Skąd pomysł na taką akcję? Gdzie się zapisać? Odpowiedzi poniżej.

Brak kierowców jest obecnie największym problemem polskich firm transportowych, mogącym zahamować rozwój całej branży. W 2016 r. narodził się pomysł, by wspomóc polski transport. Zainicjowana została akcja społeczna „Profesjonalni kierowcy”, w ramach której organizowane są bezpłatne kursy dla kierowców zawodowych, którzy ukończyli kurs na prawo jazdy C+E, lecz nie zdobyli jeszcze doświadczenia w zawodzie. Dzięki uczestnictwu w szkoleniach teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają możliwość zdobyć wiedzę, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Ułatwi im to wejście na rynek pracy w branży TSL.

Nad przebiegiem szkoleń czuwają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

Fot. K.Biskupska

W tegorocznej edycji zaplanowano 5 szkoleń praktycznych, a pierwsze z nich odbędzie się już 29 maja br. na Autodromie Jastrząb. To tam dla kursantów przygotowano solidną dawkę wiedzy z takich obszarów, jak jazda bezpieczna i defensywna, wychodzenie z poślizgu, podpinanie naczepy oraz zestawu tandem i manewry, a także możliwość zapoznania się z elektrycznymi samochodami ciężarowymi Volvo Trucks. Ponadto uczestnicy szkolenia będą mieć okazję posłuchać wykładu przedstawicieli Komendy Policji w Radomiu na temat przepisów prawnych dla kierowców samochodów ciężarowych. Zapisy trwają do 12 maja br.

Kolejne szkolenia dotyczyć będą obszarów jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, a także paliw alternatywnych oraz nowości z obszaru transportu. Na wybranych spotkaniach pojawią się także przedstawiciele FAZ Drivers – agencji pracy kierowców, którzy zapoznają uczestników ze specyfiką branży, oczekiwaniami pracodawców i wesprą w przygotowaniu CV, które otworzy drzwi do kariery w branży TSL. Terminy i lokalizacje konkretnych szkoleń pojawią się wkrótce na stronie www oraz w mediach społecznościowych Akcji.

W tym roku po raz kolejny Profesjonalnych Kierowców wspierają Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, TUiR Warta, Wielton, Volvo Trucks oraz Volvo Financial Services (VFS). Do grona Partnerów po raz pierwszy dołączył także Chubb.

Na bezpłatne szkolenia w ramach Akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Fot. K.Biskupska
fot. Profesjonalni Kierowcy
fot. Profesjonalni Kierowcy