Paralotniarz holowany przez ciężarówkę… prawda czy fałsz?

fot. Volvo Trucks

Volvo Trucks znów zaskakuje prezentując kolejny oryginalny film z testu na żywo. Tym razem zaprezentowano osiągi opracowanego przez Volvo Trucks unikatowego układu napędowego ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch w spektakularnym popisie kaskaderskim z udziałem paralotniarza.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks

Film „The Flying Passenger” wskazuje na kolejną nowość w skali światowej, autorstwa Volvo Trucks. W trakcie zapierającego dech w piersiach przejazdu, Volvo FH 540 holuje paralotniarza w górę stromej, górskiej drogi i przez wąski przesmyk pod wiszącym wiaduktem w Chorwacji – wyczyn kaskaderski, którego dotąd nikt nie próbował. Niewielka dostępna przestrzeń wymaga dużej precyzji prowadzenia pojazdu ze stałą prędkością, nie pozostawiając miejsca na błąd. Żeby pilot utrzymał się w powietrzu, samochód ciężarowy musi przez cały czas poruszać się z dużą prędkością. To test, który prezentuje osiągi opracowanego przez Volvo Trucks unikatowego układu napędowego ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch, zapewniającego doskonałe osiągi przy znacznie niższym niż dotychczas zużyciu paliwa.

To można obejrzeć film „The Flying Passenger”

Jazda na wysokich biegach i płynna ich zmiana mają istotny wpływ na ekonomikę paliwową. I właśnie to gwarantuje I-Shift Dual Clutch: płynną jazdę z niską prędkością obrotową silnika – skomentował Staffan Wendeberg, menedżer produktu ds. Volvo FH i segmentu transportu długodystansowego w Volvo Trucks.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks

Ponadto, ta jedyna w swoim rodzaju skrzynia biegów wydatnie zwiększa wydajność. Dzięki zdolności I-Shift Dual Clutch do zmiany biegów pod obciążeniem, zmiana przełożenia nie wiąże się ze spadkiem momentu obrotowego rozwijanego przez silnik.

Film „The Flying Passenger” to najnowszy odcinek cyklu „Live Test”. Wcześniej ogromną popularność na całym świecie zdobyły produkcje, takie jak „The Epic Split”, „The Hamster Stunt” czy „Look Who’s Driving”. Filmy z cyklu „Live Test” odnotowały łącznie ponad 100 milionów wyświetleń na portalu YouTube.

Test przeprowadzono i sfilmowano w Górach Dynarskich w Chorwacji, na zamkniętych dla ruchu drogach, z zachowaniem rygorystycznych środków bezpieczeństwa.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks