Doğuş Otomotiv – nowy dealer pojazdów marki Wielton na Turcję

Fot. Wielton

Spółka Wielton poszerza swoją działalność o kolejne rynki i nawiązuje współpracę z nowym dealerem Doğuş Otomotiv, dzięki któremu pojazdy wieluńskiego producenta będą w najbliższych latach dostępne także w Turcji.

Ekspansja rynkowa to jedno z założeń opublikowanej niedawno Strategii Grupy Wielton. Realizacje planów firma Wielton rozpoczęła m. in. od podjęcia współpracy z tureckim dealerem, który zajmie się wprowadzeniem pojazdów marki Wielton na tamtejszy rynek. Obecnie przygotowywana jest oferta sprzedażowa.

Poza utworzeniem struktury sprzedażowej czy szerokiej sieci dealerskiej i serwisowej, kooperacja w przyszłości zakłada także możliwość sprzedaży pełnych rozwiązań czyli ciągnika siodłowego z naczepą Wielton i serwisu pojazdów” – mówił Jacek Stokowski, dyrektor eksportu Wielton S.A.

W połowie listopada 2023 r. przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej Doğuş Otomotiv, włącznie z Ferit Faik Şahenk – przewodniczącym rady nadzorczej Doğuş Group i największym udziałowcem Grupy, mieli okazję zwiedzić wieluńskie zakłady produkcyjne firmy Wielton oraz zapoznać się z procesami produkcyjnymi, technologiami wytwarzania stosowanymi przez polskiego producenta. Podczas wizyty nie zabrakło także rozmów nt. potencjału współpracy oraz prezentacji portfolio produktowego.

Chętnie prezentujemy naszym partnerom biznesowym oraz klientom zakłady produkcyjne. Jesteśmy firmą nastawioną na rozwój, automatyzację i robotyzację procesów oraz wdrażanie nowych technologii. Cieszymy się więc, że przedstawiciele Doğuş Otomotiv znaleźli czas, aby przyjechać do Wielunia i poznać od środka nasze fabryki. Wspólnie z Doğuş Otomotiv mamy w planach rozpoczęcie sprzedaży na rynku tureckim i stopniowy jej rozwój zdobywając krok po kroku udziały w rynku w perspektywie najbliższych kilku lat, spójnie z założeniami nowej strategii Wielton S.A. – podsumowuje Jacek Stokowski, dyrektor eksportu Wielton S.A.

Doğuş Otomotiv prowadzi autoryzowaną sprzedaż i serwis marek samochodów osobowych i użytkowych Grupy VW oraz jest ekskluzywnym dystrybutorem ciągników marki Scania w Turcji. Doğuş Otomotiv posiada 27 autoryzowanych punktów sprzedaży i 26 punktów serwisowych. Spółka zatrudnia ponad 2 000 pracowników. Rocznie firma sprzedaje ponad 100 000 pojazdów z Grupy VW, oraz ponad 3000 ciągników siodłowych marki Scania.