Aluminiowa wywrotka KH-kipper: kompromis między wagą a wytrzymałością

fot. KH-kipper

Konstruktorom KH-kipper przyświeca bezustannie jeden cel: spełnić dzisiejsze i przyszłe wymagania klientów. Optymalny kompromis pomiędzy wagą a wytrzymałością zachowano w aluminiowych zabudowach KH-kipper.

Tylnozsypowe zabudowy aluminiowe KH-kipper, podobnie jak stalowe, cechuje duża trwałość i odporność na zużycie. Do ich produkcji używa się wysokogatunkowego i trudnościeralnego aluminium. Przy podłodze 8 mm i burtach 6 mm taka skrzynia z ramą i plandeką Marcolin® waży zaledwie 2 500 kg! Waga stalowego odpowiednika z podłogą 5 mm i burtami 4 mm sięga średnio 3,9 – 4 t. Charakterystyczny kształt skrzyni zapobiega pozostawaniu przewożonego materiału wewnątrz przestrzeni ładunkowej oraz skraca czas rozładunku.

Praktyczne rozwiązania zawsze ułatwiają obsługę i komfort pracy. Przeznaczona do transportu sypkich materiałów wywrotka, została wyposażona w elektryczny, zdalny system zwijania plandeki Marcolin na ścianie czołowej zabudowy. Ciekawym i zwiększającym bezpieczeństwo elementem wyposażenia jest kamera cofania, która uruchamia się automatycznie po włączeniu wstecznego biegu.