Kamazy na oponach Continental triumfują podwójnie

Wytrzymała opona Continental HCS 14.00 R 20 (fot. Kamaz Master Team)

Ciężarowe Kamazy na oponach HCS 14.00 R 20 Continental pokonany dwa trudne rajdy świata – Rajd Dakar oraz Africa Eco Race 2017. Przemierzając pustynne piaski, górskie szlaki i kamieniste bezdroża opony wykazały się dobrymi parametrami i maksymalną wytrzymałością.

Continental wyposażył zespół Kamaz Master Team w wytrzymałe opony HCS 14.00 R 20, które pomogły pokonać wymagające trasy rajdów. Obie imprezy rajdowe były początkiem współpracy produktowej pomiędzy Continental i rosyjskim zespołem Kamaz Master Team, która będzie kontynuowana w przyszłości.

Podczas rajdu nie mieliśmy żadnych problemów z oponami i nie musieliśmy tracić czasu na zmianę ogumienia w odróżnieniu od naszych rywali. Dzięki temu już po pierwszym tygodniu wysunęliśmy się na prowadzenie, a w drugiej części Dakaru nasze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pojazdów ciężarowych zostało przesądzone – skomentował Edward Nikołajew, kierowca zwycięskiej ekipy.

Edward Nikołajew i jego załoga ukończyli ostatni etap rajdu Dakar Rally 2017 z przewagą 19 min, natomiast inny zespół Kamaz Master prowadzony przez Dymitrija Sotnikowa zajął 2. miejsce.

W rajdzie Africa Eco Race 2017 w kategorii samochodów ciężarowych również zwyciężyła załoga Kamaz Master Team z kierowcą Andriejem Karginowem. Natomiast zespół dowodzony przez Sergieja Kuprianowa dotarł na metę na 4. pozycji.

Zespół rajdowy KAMAZ-Master powstał w 1988 roku i jest jedyną fabryczną ekipą producenta pojazdów ciężarowych, która reprezentuje Rosję w międzynarodowych zawodach. Kierowcy zespołu KAMAZ-Master od 1990 roku regularnie rywalizują w transkontynentalnym Rajdzie Dakar. Tegoroczne zwycięstwo jest czternastym w ich dorobku. Zespół ma także na koncie trzy zwycięstwa w zawodach World Off-Road Rally Cup, cztery wygrane w rajdzie Silk Road Rally oraz liczne zwycięstwa w rajdach organizowanych na terenie Rosji.

fot. Kamaz Master Team
fot. Kamaz Master Team