Scania Test Tour 2016

Mobilność ciągnika siodłowego z naczepą wywrotką wcale nie musi być gorsza od wieloosiowego jednoczłonowego podwozia. Dzięki napędowi 4x4 zestaw z tej opresji wyjechał o własnych siłach (fot. Scania Polska)

Po raz kolejny Scania przygotowała pokazy swoich pojazdów budowlanych, aby klienci mogli je sprawdzić w realnych warunkach eksploatacji. Spotkania zorganizowano w kilku lokalizacjach w całej Polsce, poza utwardzonymi drogami, tj. w kopalniach, kamieniołomach i żwirowniach.

Scania jest obecnie największym dostawcą podwozi pod zabudowę, w 2015 r. zarejestrowano 843 podwozia tej marki, co stanowiło ponad 35% wzrostu w porównaniu z rokiem poprzednim. Udział procentowy Scanii w rynku podwozi wynosi 26,4%, co czyni producenta liderem w tej kategorii. Wśród sprzedanych w 2015 r. 127 samochodów budowlanych Scanii były 54 wywrotki, 40 pojazdów do zwózki drewna oraz 33 hakowce. Eksperci Scanii przewidują, że rynek ciężarówek konstrukcyjnych w Polsce będzie się rozwijał, ponieważ do roku 2020 na budowę i utrzymanie tylko samej infrastruktury drogowej przeznaczono 150 mld zł, które muszą być na ten cel wydane.
Organizowane od lat (z niewielką przerwą na kryzys) pokazy budowlane Scania Test Tour to świetne narzędzie do umacniania pozycji marki Scania w takich branżach, jak budownictwo, leśnictwo, energetyka czy inne sektory specjalistyczne. Jednocześnie jest to dobra okazja do pokazania samochodów klientom, którzy nie mieli z nimi jeszcze kontaktu.

Jak każdy szanujący się producent ciężarówek Scania oferuje także pojazdy używane z gwarancją Scania Approved (fot. A. Gawron)
Jak każdy szanujący się producent ciężarówek Scania oferuje także pojazdy używane z gwarancją Scania Approved (fot. A. Gawron)

Scania w terenie
Ponieważ podwozia pod zabudowę tworzą szeroką gamę pojazdów, w tym także typowo off-roadowych, spotkania w miejscach gwarantujących najtrudniejsze warunki terenowe są świetną okazją, aby realnie doświadczyć sprawności i dzielności terenowej samochodów Scania oraz sprawdzić ich odporność na najgorsze warunki użytkowania.
Formuła Scania Test Tour polega na udostępnieniu do krótkich jazd testowych pojazdów w różnej konfiguracji, wyposażeniu i z różnymi zabudowami. Jazdy odbywają się pod okiem instruktorów Scanii na terenie kopalń, kamieniołomów czy żwirowni, gdzie terenowe przeszkody są z natury rzeczy zapewnione. Przy okazji można zorientować się w pełnej ofercie firmy Scania i firm zabudowujących, nawiązać kontakty biznesowe, a także przyjrzeć się maszynom budowlanym Komatsu, które w tym roku towarzyszyły pojazdom Scania.