Joanna Krężelok – zarządzająca oddziałem TMD Friction Services – we władzach SDCM

Joanna Kreżelok - TMD Friction (fot. TMD)

Joanna Krężelok – zarządzająca oddziałem TMD Friction Services w Polsce – weszła w skład zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Nowe władze zostały wybrane podczas walnego zebrania na kadencję trwającą dwa lata.

Dołączenie do zarządu stowarzyszenia to prestiżowe wyróżnienie dla szefowej polskiego oddziału TMD Friction, właściciela m.in. marki Textar. SDCM zrzesza działające na polskim rynku przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, specjalizujące się w produkcji i dystrybucji części oraz w usługach. Reprezentuje interesy firm zatrudniających łącznie ponad 300 tysięcy pracowników.

Organizacja skutecznie działa na rzecz obrony wolności konkurencji i możliwości wyboru przez konsumentów oraz wpływa na decyzje legislacyjne dotyczące branży. Dzięki przynależności do europejskich organizacji związanych z sektorem motoryzacyjnych CLEPA i FIGIEFA, przedstawiciele SDCM aktywnie uczestniczą też w tworzeniu prawa na szczeblu Unii Europejskiej.

Bardzo cieszę się z dołączenia do zarządu stowarzyszenia. Pozwoli mi to jeszcze bardziej zaangażować się w działania SDCM. To ważne, bo sytuacja wymaga zdecydowanej obrony interesów przemysłu i rynku motoryzacyjnego. Branża przechodzi nowe dla wszystkich, wręcz rewolucyjne przemiany. Musimy mierzyć się z wyzwaniami technologicznymi, dotyczącymi cyfryzacji, elektromobilności, postępującej automatyzacji czy nowych przepisów takich jak norma Euro7, w której opracowaniu pomaga TMD Friction” – powiedziała Joanna Krężelok.

>> O władzach Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) piszemy w tym linku <<

Oprócz przedstawicielki TMD Friction, do nowego zarządu SDCM weszli: Krzysztof Soszyński (Inter Cars), Adam Kapek (Moto-Profil), Mariusz Dankowski (Groupauto CEE) oraz Sławomir Welezinski (Delphi Technologies). Prezesem zarządu wybrany został jednogłośnie Tomasz Bęben – dotychczasowy dyrektor zarządzający SDCM.