Szkolenia ZF Aftermarket powracają

Fot. ZF

Tegoroczna edycja ZF Aftermarket Tech Adventure, która odbędzie się w dniach 10–15 czerwca 2019 r. na torze w Bednarach, to udoskonalona (w porównaniu z poprzednimi edycjami) formuła szkoleń warsztatowych i wiedzy technicznej przekazywanej przez ekspertów ZF. W programie przewidziano m.in. szkolenia teoretyczne i praktyczne, jazdy torowe z udziałem najnowszych modeli samochodów, próby sprawnościowe na płycie poślizgowej czy szkolenie z bezpiecznej jazdy.

W tym roku Tech Adventure skierowane jest do warsztatów serwisujących pojazdy osobowe, ciężarowe oraz jednoślady, korzystających z oryginalnych części marek koncernu ZF: Lemförder, SACHS i TRW. Nowa formuła szkoleń nie wyklucza nikogo i równocześnie promuje program lojalnościowy ZF [pro]Points. By wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie www.zf-propoints.com i w okresie promocyjnym aktywnie rejestrować swoje zakupy, zbierając punkty, które można wymieniać na atrakcyjne nagrody.

W trakcie eventu będzie można obejrzeć m.in. prezentację technologii COTEC, w którą wyposażone są wszystkie klocki hamulcowe z oferty TRW. Nowością będzie zestawienie jej z oferowaną przez ZF w klockach hamulcowych technologią  DTEC. Premierę w tej części Europy będą miały również klocki hamulcowe Electric Blue,  przeznaczone do pojazdów z napędem elektrycznym. Zapewniają one o wiele niższą emisję hałasu przy zachowaniu takich samych właściwości i wydajności.

Nowością będzie również moduł szkoleniowy High Voltage poświęcony serwisowaniu samochodów hybrydowych i elektrycznych. Uczestnicy ZF Tech Adventure, będą mieli również możliwość poznania konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech oraz technologii dostarczanych przez ZF Race Engineering (departament ZF, wykonujący podzespoły dla motorsportu, w tym Formuły 1, Fomuły E, cyklu rajdowego WRC czy wyścigowego DTM).