Nowi liderzy Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Tomasz Bęben prezesem zarządu

mówi Tomasz Bęben, prezes SDCM (fot. SDCM)

Podczas walnego zebrania wyłoniono nowy zarząd Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) na najbliższe dwa lata. W jego skład weszli: Joanna Krężelok – TMD Friction, Krzysztof Soszyński – Inter Cars, Adam Kapek – Moto-Profil, Mariusz Dankowski – Groupauto CEE oraz Sławomir Welezinski – Delphi Technologies. Prezesem zarządu wybrany został jednogłośnie Tomasz Bęben – dotychczasowy dyrektor zarządzający SDCM.

Dwa lata temu doszło w SDCM do dużych zmian organizacyjnych – stery SDCM oddał Alfred Franke i zmieniła się rola prezesa, który wspólnie z zarządem czuwał nad strategią działań stowarzyszenia zostawiając pracę operacyjną powołanemu wówczas dyrektorowi zarządzającemu i przedstawicielom biura SDCM. Obecnie postanowiono wrócić do poprzedniego modelu.

Przez dwa ostatnie lata zarząd i członkowie SDCM obserwowali zaangażowanie, pracę i sposób, w jaki Tomek prowadzi nasze stowarzyszenie. Przekonaliśmy się, że z sukcesem realizuje powierzoną rolę i spokojnie możemy przekazać mu stery. De facto wykonywał on już zadania, które w poprzednich latach realizował Alfred Franke. Cieszę się, że formalności stało się zadość, a obecny awans będzie przyczynkiem do jego dalszego rozwoju. Jako członek zarządu, będę dalej z satysfakcją wspierać SDCM i Tomka” – mówi Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu Inter Cars S.A.

Dwa lata temu przekonywałem zarząd i członków SDCM, że zmiany związane z moim ustąpieniem ze stanowiska prezesa nie spowodują pogorszenia realizacji zadań stawianych przed SDCM. Jak mówiłem, pałeczkę w sztafecie przekazywaliśmy w biegu, ponieważ współpracowałem z Tomkiem już kilka lat i wiedziałem doskonale, na co go stać. Cieszę się, że jakiekolwiek obawy, które wtedy mogły pojawiać się w dyskusji, były niepotrzebne. Tomek świetnie sprawdził się na stanowisku dyrektora zarządzającego – to człowiek młody, zdolny i bardzo energiczny. Obecne zmiany były więc czymś naturalnym i dla chyba większości oczywistym. Dalej deklaruję wspieranie Tomka i SDCM w stawianiu czoła wyzwaniom, jakie czekają branżę motoryzacyjną” – mówi Alfred Franke, wieloletni prezes SDCM, dyrektor zarządzający Grupy MotoFocus.pl.

Warto zwrócić uwagę, że we władzach stowarzyszenia znaleźli się przedstawiciele producentów części motoryzacyjnych. W sumie cztery osoby zasiadły w organach nowej kadencji. Jednym z nich jest Joanna Krężelok z firmy TMD Friction, która także weszła w skład Zarządu SDCM.
Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Jeszcze bardziej będę mogła zaangażować się w działania SDCM. Jesteśmy w takim momencie, który wymaga zdecydowanej obrony interesów przemysłu i rynku motoryzacyjnego. SDCM jest głosem tego środowiska słyszalnym nie tylko w Polsce, ale i w Brukseli m.in. dzięki przynależności do CLEPA i FIGIEFA. W niektórych kwestiach członków SDCM wiele różni, ale w najważniejszych sprawach dotyczących naszej branży potrafimy określić wspólne cele i działać razem. Wierzę więc, że pomimo wielu wyzwań dalej będziemy mogli skutecznie działać na rzecz motoryzacji“– mówi Joanna Krężelok, dyrektor oddziału TMD Friction w Polsce.

Jak obecne zmiany komentuje nowo wybrany prezes SDCM?
Dla mnie wybór na prezesa SDCM, to bardzo duże wyróżnienie, ale i odpowiedzialność. Reprezentujemy interesy firm zatrudniających ponad 330 000 miejsc pracy, a motoryzacja w naszym kraju to ponad 8% polskiego PKB. Jest to więc bardzo ważna gałąź naszej gospodarki, którą czekają niespotykane dotąd przemiany i wyzwania związane nie tylko ze zmianami wywołanymi przez transformację w kierunku elektromobilności, ale także np. z digitalizacją. We wszystkich obszarach wymagających działania SDCM będę wspólnie z zarządem i biurem SDCM, przy wsparciu Alfreda dalej podejmował działania zmierzające do ochrony naszego środowiska” – mówi Tomasz Bęben, prezes SDCM, członek zarządu CLEPA.