Conti EcoRegional: nowa linia opon ciężarowych

Fot. Continental

Continental wprowadza na rynek nową linię opon do samochodów ciężarowych Conti EcoRegional, zapewniających zmniejszone zużycie paliwa i niskie opory toczenia przy zwiększonej wydajności i dłuższych przebiegach w transporcie regionalnym.

Opony na oś prowadzącą Conti EcoRegional HS3 zostały wyprodukowane z zastosowaniem nowej technologii Conti Diamond, polegającej na dłuższym procesie wulkanizowania opony w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu składniki mieszanki mają więcej czasu na połączenie się ze sobą i skuteczniejsze, trwałe związanie. Opony Conti EcoRegional HS3 charakteryzują się zoptymalizowanym wzorem bieżnika, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność i wysokie przebiegi. Nowy przekrój rowka w kształcie litery „W” w strefie barkowej zmniejsza ryzyko pęknięć na skutek sił działających na oponę, a lamele kieszeniowe o pełnej głębokości na połowie szerokości żebra opony minimalizują nierównomierne zużycie, poprawiają właściwości trakcyjne oraz zapewniają lepsze osiągi na mokrej nawierzchni.

W oponie Conti EcoRegional HD3 na oś napędową zastosowano wzór bieżnika opony Conti Hybrid HD3, zapewniający maksymalne osiągi na pagórkowatych, krętych drogach. Dzięki nowej mieszance gumowej Conti InterLock, opona Conti EcoRegional HD3 charakteryzuje się niskimi oporami toczenia przy takim samym przebiegu na drogach regionalnych i autostradach. Mieszanka Conti InterLock zawiera nowy polimer o lepszych właściwościach wiążących, które pomagają mu skuteczniej łączyć się z materiałami wypełniającymi. Optymalne połączenie między składnikami mieszanki zapewnia mniejsze tarcie wewnętrzne i niższe opory toczenia.

Wprowadzając na rynek linię opon Conti EcoRegional, Continental prezentuje produkty, dostosowane do nowych regulacji unijnych dotyczących norm emisji dwutlenku węgla dla producentów samochodów ciężarowych. Uruchomione przez Komisję Europejską narzędzie symulacyjne VECTO, służące do obliczenia ilości emitowanego dwutlenku węgla przez nowe pojazdy ciężarowe, ma na celu zapewnienie realizacji europejskich celów w zakresie redukcji emisji CO2.