Elektryczny furgon: Nissan e-NV200 XL Voltia

Nissan e-NV200 XL Voltia to miejski elektryczny furgon
Fot. Nissan

Nissan e‑NV200 XL Voltia to elektryczny miejski furgon bazujący na elektrycznym Nissanie e-NV200. Sprawdzi się jako pojazd do realizacji miejskich dostaw – jest cichy i nie emituje spalin.

Nissan e-NV200 XL Voltia poszerza ofertę rodziny modeli e-NV200 i oferuje dużą pojemność przedziału ładunkowego mimo kompaktowego nadwozia. Jego przestrzeń ładunkowa o kubaturze 8 m3 jest aż o 90% większa w porównaniu z e-NV200. Oznacza to, że firmy użytkujące ten samochód będą mogły dostarczyć tyle samo towaru przy mniejszej liczbie kursów, co usprawni ich działalność i pozwoli zaoszczędzić czas.

Powiększenie przedziału ładunkowego do 8 m3 uzyskano poprzez wydłużenie nadwozia i podwyższenie dachu. W środku można przebywać w pozycji stojącej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy załadunku. Oprócz tego ten elektryczny furgon jest też bardzo zwrotny – promień zawracania zoptymalizowano z myślą o manewrowaniu na miejskich ulicach.

Wydajna dystrybucja

Nissan e-NV200 XL Voltia wykorzystuje również technologię sprawdzoną w zespole napędowym Nissana LEAF. Nowy model wyposażono w wydajny akumulator o pojemności 40 kWh oraz złącze CHAdeMO, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym.

Dodatkowo najnowszy model e-NV200 XL Voltia jest przyjazny dla środowiska także dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii zarządzania energią. Tryb B optymalizuje proces odzyskiwania energii z hamowania, która jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora, a tryb ECO steruje mocą napędu pod kątem oszczędzania energii. Obie te technologie maksymalizują zasięg, pozwalając pokonać dłuższą trasę między ładowaniami.

Jak podaje producent Nissan e-NV200 XL Voltia będzie dostępny na wszystkich europejskich rynkach. W Polsce zamówienia na tę wersję będzie można składać od czerwca.  Lokalne ceny poznamy w momencie wprowadzenia pojazdu do sprzedaży.

Elektryczny furgon Nissan e-NV200 XL Voltia pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
Fot. Nissan