Elektryczna ciężarówka FUSO teraz również na ulicach szwajcarskich miast

Fot. Daimler Trucks

Dailmler Trucks dostarcza trzy w pełni elektryczne samochody ciężarowe FUSO eCanter do firmy Camion Transport AG w Szwajcarii. Pojazdy będą eksploatowane w śródmieściach Bazylei, Lucerny i Genewy, gdzie zapewnią lokalnie bezemisyjną dystrybucję towarów.

FUSO eCanter jest idealny do śródmiejskiego transportu dystrybucyjnego na etapie „ostatniej mili”. Jako pojazd o masie 7,49 t, zasięgu ponad 100 km, prędkości maksymalnej ok. 80 km/h i mocy 129 kW, ma wszystko, czego potrzeba do ekologicznej i ekonomicznej eksploatacji w ośrodkach miejskich. A ponadto rozstaw osi 3400 mm zapewnia FUSO eCanterowi niezwykłą zwrotność. Klienci w USA, Europie i Japonii użytkują na co dzień już ponad 200 tych pojazdów.

Doświadczenia, jakie Camion Transport AG i inne znane firmy zdobywają z mocnym krótkoseryjnym eCanterem wracają bezpośrednio do FUSO, gdzie dane te podlegają analizie i uwzględnia się je w rozwoju pojazdu seryjnego. Zespół inżynierów FUSO może korzystać z coraz bogatszego zbioru doświadczeń, bowiem łączny przebieg globalnej floty tych pojazdów z napędem całkowicie elektrycznym wynosi już ponad trzy miliony kilometrów pokonanych w ramach eksploatacji u klientów. Dzięki temu eCanter, który wejdzie do produkcji seryjnej w pierwszej połowie dekady, ma być jeszcze dojrzalszy konstrukcyjnie i jeszcze precyzyjniej dostosowany do oczekiwań klientów. Do tego czasu w ręce użytkowników trafiają sukcesywnie kolejne FUSO eCantery z krótkiej serii produkcyjnej.

Fot. Daimler Trucks