50 nowych autobusów Mercedes-Benz Citaro już we Wrocławiu

fot. EvoBus Polska
fot. EvoBus Polska

21 marca br. podpisano umowę ( Wrocław odświeża flotę autobusów) i już są – 50 nowych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro G jeździ we Wrocławiu. Pojazdy wyjechały na wrocławskie linie prosto z uroczystej parady, w ramach której 6 października 2019 r. przejechały kawalkadą przez miasto podczas Dni Otwartych MPK Wrocław.

Modele Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro VI, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym. Mają też wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Kabina kierowcy jest zabudowana, w pełni klimatyzowana. Kierowca ma do dyspozycji fotel wentylowany i podgrzewany oraz lodówkę.

Artur Konarski (fot. EvoBus Polska)

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 18 m są wyposażone w klimatyzację, bardzo bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślił Artur Konarski – prezes zarządu EvoBus Polska: „Współpraca z MPK Wrocław to działania na kilku płaszczyznach: dostawy autobusów, finansowania, współpracy serwisowej i szkoleń załogi m.in. z systemów bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni i dziękujemy za zaufanie prze ostatnie 10 lat. Cieszymy się, że jesteśmy częścią rozwoju komunikacji miejskiej we Wrocławiu”.

W 2018 r. spółka MPK Wrocław odebrała 60 sztuk nowych autobusów z gwiazdą. Dodatkowo przeprowadzono szereg szkoleń z systemów bezpieczeństwa włączanych podczas symulacji trudnych sytuacji na drodze takich jak poślizg czy hamowanie awaryjne. EvoBus wspiera również personel zajezdni przekazując wiedzę z zakresu działania zaawansowanych technicznie i elektronicznie systemów oraz technologii napraw.

Nowe autobusy jeżdżą już po Wrocławiu, ich numery boczne rozpoczynają się od #8441. Można je spotkać na liniach: A, 102, 103, 106, 110, 115, 119, 124, 127, 128, 131, 132, 134, 136, 141, 144, 148 (fot. EvoBus Polska)