Medal targów Transexpo 2018 dla Drabpolu

- uroczyste wręczenie Medalu – Medal za system TM 4 odebrali Prezes Paweł Drabczyński oraz Olivier Bernatchez – Chanel and Account Manager w TM4 (fot. Drabpol)
Nagrodzony produkt na stoisku Drabpolu (fot. Drabpol)

Na tegorocznych targach Transexpo w Kielcach firma Drabpol otrzymała medal za system napędowy TM 4 dla elektrycznych autobusów miejskich. Nagroda ta przyznana została w kategorii Części i Wyposażenie Autobusów.

Konkretnie wyróżniony został system napędowy SUMO HD przeznaczony do najcięższych zastosowań – autobusy miejskie od 8,5 m do 18 m oraz ciężarówki 18 t i więcej. Rodzina systemów SUMO to obecnie 11 opcji układu napędowego, z których każdy jest zoptymalizowany, aby zapewnić najlepszą efektywność dla różnych platform pojazdu i cykli roboczych.

Główne wyróżniki  systemu SUMO HD:

  • Silnik synchroniczny jest chłodzony cieczą o wysokiej sprawności i mocy.
  • Silnik zaprojektowany został jako maszyna 4 kwadrantowa z wirnikiem zewnętrznym.
  • W celu optymalizacji działania systemu zastosowano 9 – fazową topologię silnika.
  • Silnik zaprojektowany jest na milion km bez potrzeby jakiejkolwiek konserwacji.
  • Jeden producent silnika, falownika oraz sterownika gwarantuje  optymalizację parametrów systemu.
  • Autorskie oprogramowanie producenta (ODIN) zapewnia  serwisowanie i parametryzację systemu.
  • Autorski sterownik zarządzający całym układem napędowym, zgodny z najnowszą normą ISO 26262.
  • Wraz z silnikiem dostarczone są elementy łączące, aby ułatwić instalację systemu.

Głównymi odbiorcami  systemu TM4 w Polsce są producenci autobusów elektrycznych, a użytkownikami operatorzy komunikacji miejskiej. W chwili obecnej użytkowane są w Polsce 102 systemy SUMO HD.

Firma Drabpol oferuje systemy napędowe kanadyjskiej firmy TM4 (obecnie wchodzącej w skład koncernu DANA) od końca 2017 r. Dzięki nawiązaniu tej współpracy, Drabpol nie tylko dostarcza na rynek autobusowy kompletne systemy- silniki, przetwornice, sterowniki i oprogramowanie, ale także konfiguruje całe systemy – od hardware po software, od dostaw podzespołów do pisania oprogramowania w can –bus, po oprogramowania silników i wizualizację na desce rozdzielczej.  Tym samym, co najważniejsze dopasowuje systemy pod ścisłe wymagania  Klienta.

System SUMO HD (fot. Drabpol)