Wrocław odświeża flotę autobusów

fot. EvoBus

21 marca 2019 r. zarząd MPK Wrocław i przedstawiciele firm EvoBus Polska w obecności prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podpisali umowę na dostawę 50 nowych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro G.

Autobusy Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro VI, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym. Mają też wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Kabina kierowcy jest zabudowana, w pełni klimatyzowana. Kierowca ma do dyspozycji fotel wentylowany i podgrzewany oraz lodówkę.

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 18 m będą wyposażone w klimatyzację, bardzo bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślił Artur Konarski, prezes zarządu EvoBus Polska: „Model Mercedes-Benz Citaro ze swoim komfortem i bezpieczeństwem z jednej strony i doskonałymi właściwościami użytkowania z drugiej, odpowiada na wymagania zarówno pasażerów jak i operatora pojazdów. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy spełnić warunki przetargu i dostarczyć autobusy już na jesieni”.

Warto podkreślić, iż w zeszłym roku MPK odebrał 60 sztuk nowych autobusów z gwiazdą. Uroczystość oficjalnego podpisania umowy odbyła się we Wrocławiu, w siedzibie partnera serwisowego Mercedes-Benz: Grupy Wróbel.