Limitowana seria Volvo Ocean Race

fot. Volvo Trucks

Specjalna wersja pojazdów FH i FH16 jest inspirowana regatami Volvo Ocean Race. Pojazdy nawiązują stylistyką do motywów morskich, są bardzo komfortowe i bogato wyposażone.

Na nadwoziu (do wyboru: w kolorze piaskowym lub błękitnym) namalowano czarne i srebrne ozdobne pasy oraz kontrastujący z nimi zygzakowaty wzór w kolorze czerwonym. Elementy wyposażenia kabiny także nawiązują swoim wyglądem do morza i żeglowania. Na przykład wentylowany fotel kierowcy jest pokryty naturalną skórą w kolorze piaskowym, ozdobioną niebieskimi akcentami i zygzakowatymi, czerwonymi szwami. Na oparciu fotela można dostrzec mapę świata z zaznaczonymi miejscami startu i mety tegorocznych regat Volvo Ocean Race. Ten sam wzór stylizowanej mapy pojawia się na zasłonach.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks

Kupujący ma do wyboru silniki o kilku różnych mocach oraz dwa pakiety wyposażenia specjalnego obejmujące m.in. skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch ze zwalniaczem, alarm przeciwwłamaniowy, sejf zamykany na klucz, układ wspomagania zmiany pasa ruchu, układ monitorowania reakcji kierowcy i aktywny tempomat.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018 to absolutnie najwyższa klasa, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa – powiedział Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks. Sprzedaż samochodów w limitowanej edycji rozpoczęła się w połowie marca 2017 r., a specjalną kampanię sprzedażową przewidziano na lipiec.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks