Faymonville przejmuje Cometto

fot. Cometto

Na początku marca 2017 r. producent naczep Faymonville przejął 100% akcji włoskiej firmy Industrie Cometto, która jest jednym z najważniejszych światowych wytwórców modułowych naczep samobieżnych.

Firma oferuje też wyposażenie samobieżna m.in. dla stoczni,  hut żelaza oraz stacji przeładunkowych. Działa od roku 1954 i w branży wsławiła się produkując w latach 80.  na zlecenie NASA transporter dla statku orbitalnego. W latach 90. angażowała się też w projekty wyposażenia europejskich rakiet kosmicznych Ariane.

Łącząc możliwości obu firm grupa Faymonville może inwestować w nowe segmenty rynku i poszerzać ofertę. Podczas targów ConExpo w Las Vegas prezes Alain Faymonville stwierdził, że trzy dotychczasowe specjalizacje firm nie kolidują ze sobą i będą równolegle rozwijane.  Faymonville jest znany jako producent naczepy MAX Trailer o  ładowności 15-60 t. Oferuje również rozwiązania dla transportu ładunków nawet do 1000 t. Cometto natomiast jest niekwestionowanym ekspertem od rozwiązań w zakresie naczep samobieżnych. Przejmując Cometto, Faymonville będzie mógł rozszerzyć ofertę o pojazdy o zdolnościach transportowych do 15 tys t.

Przedstawiciel Cometto Alberto di Stefano podkreślał, że mocna pozycja jego firmy na rynkach światowych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, będzie znakomitym uzupełnieniem zasięgu Faymonville.