Europart prezentuje nowy katalog DAF

fot. Europart

Europart, dostawca części do pojazdów użytkowych i wyposażenia warsztatowego, w dniach od 22 do 29 września 2016 r.  prezentuje na targach IAA 2016 w Hanowerze szeroką ofertę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych marki Europart. Przedstawia także swój nowy katalog DAF.

Prezentacja na targach koncentruje się na bogatej ofercie produktów marki Europart. Popyt na wysokogatunkowe alternatywy dla części oryginalnych, a więc części o takiej samej funkcjonalności i jakości, nieustannie rośnie. Dlatego właśnie w tym obszarze chcemy realizować naszą europejską strategię dwóch marek: nasz bogaty asortyment obejmuje łącznie 400 000 produktów, dlatego możemy zaoferować rozwiązania dostosowane do wszelkich potrzeb i wymagań – deklaruje Pierre Fleck, CEO Europart.

Asortyment marki Europart obejmuje dzisiaj ponad 6500 części, przy czym co roku dochodzi 500 nowych. W efekcie pod koniec 2016r. będziemy mogli zaoferować ok. 7000 produktów. Asortyment uzupełniamy zarówno produktami z segmentu podstawowego (nowe rozmiary, aktualne modele lub dodatkowe warianty), jak i nowymi grupami towarów, które rozszerzają nasz program. Naszym zdeklarowanym celem jest zaoferowanie klientom z segmentu samochodów ciężarowych możliwie wszystkich niezbędnych części zamiennych, narzędzi i akcesoriów pod marką Europart Premium Parts – wyjaśnia Pierre Fleck.

Nowość w ofercie: reflektory robocze

fot. K.Biskupska
fot. K.Biskupska

W ubiegłych miesiącach firma Europart rozszerzyła asortyment marki własnej o produkty do chłodzenia silnika, instalacji elektrycznej oraz narzędzia warsztatowe do pojazdów ciężarowych. Nowością są np. diodowe reflektory robocze. Klienci mogą wybierać spośród ośmiu modeli o różnej wielkości, różnym natężeniu i kącie padania światła. Wszystkie diodowe reflektory robocze Europart posiadają wysokiej jakości obudowę z tworzywa sztucznego, odporną na uderzenia i wstrząsy, oraz szybę rozpraszającą z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia i zarysowania. Obudowa jest pyło- i wodoszczelna, jak również odporna na działanie soli i niskich temperatur. Technologia diodowa nie tylko umożliwia bardzo jasne oświetlenie obszaru roboczego, lampy są też odporne na wstrząsy, bardzo energooszczędne i uniwersalne – do wszystkich sieci pokładowych od 12 do 55 V. Reflektory robocze posiadają znak CE oraz certyfikat kompatybilności elektromagnetycznej. Kolejnymi produktami w programie marki własnej Europart w segmencie elektrycznym będą od jesieni 2016 r. różnego rodzaju diodowe lampy ostrzegawcze.

Wszystko do układu chłodzenia

fot. Europart
fot. Europart

Firma Europart rozbudowała ponadto segment produktów do układów chłodzenia. Oprócz pomp wodnych asortyment marki własnej obejmuje teraz także chłodnice, zbiorniki wyrównawcze cieczy chłodzącej oraz sprzęgła wiskotyczne wentylatorów. Chłodnice są produkowane z wysokogatunkowej i jednocześnie lekkiej kombinacji tworzyw sztucznych, aluminium i stali. Charakteryzują się wysoką odpornością temperaturową. Wszystkie przyłącza są odporne na korozję. Precyzyjna obróbka z wykorzystaniem najnowszych metod produkcyjnych gwarantuje wysoką dokładność dopasowania. Przed opuszczeniem fabryki wszystkie egzemplarze są kontrolowane pod względem szczelności. Nowe sprzęgła wiskotyczne z asortymentu marki Europart spełniają najwyższe standardy branży samochodowej. Są przystosowane do pracy w temperaturach od -40 do +150 stopni Celsiusza oraz wyposażone w najwyższej jakości łożyska kulkowe. Dzięki wysokogatunkowym materiałom, przestrzeganiu wszelkich wymiarów istotnych dla funkcji poszczególnych części oraz dokładnemu ruchowi obrotowemu sprzęgła wiskotyczne Europart przenoszą bardzo wysokie momenty obrotowe i gwarantują stałą temperaturę czynnika chłodzącego. Poza tym charakteryzują się bardzo niewielkimi stratami mocy w stanie wyłączonym.

Do szeroko rozumianego asortymentu produktów marki Europart można zaliczyć również materiały eksploatacyjne i warsztatowe, takie jak produkty chemiczne, oleje i narzędzia oraz części z segmentów osie i hamulce, podwozie, osprzęt silnikowy, oświetlenie, instalacja elektryczna oraz wyposażenie i akcesoria.