Alltrucks teraz w Polsce

fot. Alltrucks

Na nasz rynek wkracza Alltrucks Truck & Trailer Service − system warsztatowo-serwisowy firmowany przez Boscha, Knorr-Bremse i ZF. Założony przed czterema laty, współpracuje z kilkoma setkami warsztatów w zachodniej Europie. Teraz przygotowuje się do ekspansji na polski rynek.

 Usługi Alltrucks Truck & Trailer Service są skierowane do warsztatów zajmujących się serwisem i naprawą pojazdów użytkowych, przyczep i naczep, osi, a także autobusów i maszyn rolniczych. W ofercie jest m.in. interfejs diagnostyczny dla wszystkich marek pojazdów, oprogramowanie do niego oraz szkolenia, podczas których pracownicy warsztatów nauczą się, jak efektywnie korzystać z tych narzędzi. W pakiecie jest również infolinia techniczna umożliwiająca bieżącą konsultację, całodobowy serwis pomocy drogowej, dostęp do dokumentacji i informacji technicznej, pomoc partnerów branżowych oraz wsparcie marketingowe (promocja Alltrucks na targach i w mediach, broszury, materiały reklamowe itp.).

Takiej usługi nie było dotąd na naszym rynku – twierdzi Piotr Rakowski, menedżer rozwijający sieć Alltrucks w Polsce. – Zamierzamy dostarczać narzędzia diagnostyczne, dokumentację naprawczą i rozwijać kompetencje serwisowe naszych partnerów dla wszystkich marek pojazdów użytkowych. Wiedza sama w sobie jest dla warsztatów bardzo cenna, ponieważ współczesne pojazdy są bardzo zaawansowane technicznie, ich serwis i naprawa wymagają nieustannych szkoleń i konsultacji. My mamy ten przekaz wiedzy dopracowany do perfekcji. Będziemy też oferować tylko i wyłącznie naszym warsztatom partnerskim szkolenia wielomarkowe, które zostały merytorycznie opracowane wspólnie przez Bosch, Knorr-Bremse i ZF.

Sieć Alltrucks Truck & Trailer Service oficjalnie rozpoczęła w Polsce działalność 1 lipca. Trwają już rozmowy z właścicielami warsztatów, a do końca roku najprawdopodobniej będą podpisane pierwsze umowy.

Na podstawie doświadczeń z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii  czy Francji  zakładamy, że zapotrzebowanie na nasze usługi okaże się bardzo duże. W tych krajach w ciągu zaledwie trzech lat istnienia współpracę z Alltrucks podjęło 350 warsztatów, a wszystko wskazuje na to, że do końca tego roku ich liczba sięgnie 500 – podkreśla Piotr Rakowski.