Tegoroczna runda wyścigów ciężarówek na Torze Poznań odwołana

Wyścigi ciężarówek na Torze Poznań w 2023 r. (fot. Piotr Biskupski)

W tegorocznym sezonie wyścigów ciężarówek Goodyear FIA European Truck Racing Championship, Tor Poznań miał być organizatorem 6. rundy mistrzostw. Jak poinformowano: Automobilklub Wielkopolski wycofał się z organizacji polskiej rundy Mistrzostw Europy ze względu na tymczasowe problemy z infrastrukturą.

Jak podano: zarząd Automobilklubu Wielkopolskiego podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z European Truck Racing Association ETRA, promotorem Goodyear FIA ETRC, na organizację polskiej rundy tegorocznych mistrzostw. Pomimo największych wysiłków ETRA nie udało się znaleźć żadnego rozwiązania. W związku z tym impreza w Poznaniu, która miała odbyć się w dniach 14-15 września 2024 r. jako 6. runda ośmiorundowych mistrzostw, nie dojdzie do skutku, a sezon będzie rozgrywany w oparciu o harmonogram siedmiu wydarzeń.

Tor Poznań, rok 2023 (fot. Piotr Biskupski)

Przypomnijmy, w ub. roku w weekend 24-25 czerwca 2023 r. na Torze Poznań odbyła się 4. runda europejskich wyścigów ciężarówek Goodyear FIA European Truck Racing Championship, imprezy niezwykle widowiskowej i bardzo popularnej w Europie. Polscy kibice będą mogli zobaczyć ekscytujące pojedynki najlepszych kierowców wyścigowych, prowadzących ponad 5-tonowe ciężarówki, wyposażone w silniki o mocach dochodzących do 1500 koni mechanicznych, zdolne rozwijać prędkość do 160 km/h. Podczas walki o najlepszą pozycję w każdym zakręcie, ciężarówki jadą zaledwie kilka centymetrów od siebie, dlatego wyścigi Goodyear FIA ETRC są uznawane za jedną z najbardziej widowiskowych serii mistrzostw odbywających się w Europie.