Firma Solidaris odebrała pierwsze elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM

Fot. Volvo Trucks Poland

Firma Volvo Trucks Polska dostarczyła dwa pierwsze elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do wieloletniego partnera – spółki Solidaris. To wyjątkowe wydarzenie potwierdziło zaangażowanie obu firm w dekarbonizację sektora transportowego.

Tym samem Solidaris staje się pierwszym polskim rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, które wprowadza do swojej floty jednocześnie dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM. Spółka Solidaris powstała we wrześniu 2003 r. jako rodzinna firma założona przez rodzeństwo Groeger. Nazwa firmy to połączenie dwóch słów: SOLID – solidność i ARIS – pomysłowość.

Nazwa Solidaris nie jest przypadkowa. Chcieliśmy, aby odzwierciedlała nasze wartości i podejście do biznesu. Solidność to fundament naszej działalności, natomiast pomysłowość pozwala nam być na krok przed konkurencją” – mówi Piotr Groeger, współwłaściciel Solidaris.

Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się z udziałem Piotra Groegera i Jana Groegera – właścicieli firmy, Małgorzaty Kulis – dyrektor zarządzającej Volvo Trucks Polska, Sabiny Nowosielskiej – Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Pawła Masełko – Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Fot. Volvo Trucks Poland

Moment przekazania dwóch pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych do firmy Solidaris, to bardzo wyjątkowy czas w historii naszej współpracy. Ta dostawa ma kilka wymiarów – z jednej strony konstytuuje ponad 20-letnią współpracę Volvo Trucks Polska i Solidaris, która de facto zbiegła się bardzo blisko z jubileuszem 20-lecia Solidaris, obchodzonego niedawno przez klienta. To również wyraz zaufania i solidnej relacji biznesowej, trwającej nieprzerwanie od wielu lat i co roku owocującej ciekawymi inwestycjami. Piotr i Jan Groeger – własciciele firmy Solidaris doskonale rozumieją, że nowoczesny biznes wymaga inwestycji w najnowsze technologie, a myśląc o przyszłości zawsze należy mieć na uwadze zrównoważony rozwój z szacunkiem dla przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego” – skomentowała Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska i dodała: “Jestem przekonana, że ta dostawa to tylko pierwszy krok w ambitnych celach Braci Groeger, którzy są dla nas od lat inspirującym partnerem, niekwestionowanym Ambasadorem marki Volvo Trucks, współtworzącym przyszłość nowoczesnego transportu w Polsce. Wraz z pojazdami elektrycznymi, wydajemy też jeden pojazd konwencjonalny, z 500-konnym silnikiem TC, w szczególnych, jubileuszowych barwach Solidaris”.

Fot. Volvo Trucks Poland

Decyzję o inwestycji poprzedziły testy i wzajemna wymiana informacji dotyczących zadań dla pojazdów oraz przewidywanych tras.

Dla Solidaris wprowadzenie elektrycznych ciągników siodłowych to wyraz naszego zobowiązania do troski o środowisko. Zależy nam nie tylko na solidności naszych usług, ale również na solidarności z przyszłymi pokoleniami, dlatego wybraliśmy innowacyjne rozwiązania, by być liderem zmian w branży” – dodaje Piotr Groeger.

Flotę Solidaris zasiliły dwa w pełni elektryczne modele samochodu ciężarowego Volvo FM Electric 4×2 Globetrotter. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Volvo FM to jeden z sześciu modeli całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych stworzonych z myślą o wykonywaniu wielu różnych zadań transportowych. Ciągniki, z którymi będą pracować kierowcy Solidaris, podobnie jak pozostałe modele Volvo FH i FMX Electric, dysponują DMC do 44 t.

Fot. Volvo Trucks Poland