Solaris zaprasza na Globalny Szczyt Transportu Publicznego UITP 2023 w Barcelonie

Fot. Solaris

Globalny Szczyt Transportu Publicznego UITP 2023 odbędzie się w dniach 4-7 czerwca br. Tym razem światowi przedstawiciele branży transportu publicznego spotkają się w Barcelonie. Podczas tego wydarzenia Solaris Bus & Coach zaprezentuje swój najpopularniejszy model autobusu elektrycznego – Urbino 12 electric – wyprodukowany na zlecenie TMB Barcelona.

>> 24 pojazdy Solaris Urbino 12 electric dla Barcelony <<

Podczas tegorocznego Globalnego Szczytu UITP Solaris zaprezentuje 12-metrowy model Urbino electric, który w tym roku producent dostarczył do TMB Barcelona, przewoźnika obsługującego transport publiczny w mieście będącym gospodarzem wydarzenia. Autobus jest wyposażony we wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu e-mobility (wydajne baterie nowej generacji, innowacyjne systemy asystenckie). Pojazd należący do barcelońskiej miejskiej floty jest przykładem autobusu bateryjnego, który zapewnia całodzienny zasięg dzięki nowoczesnym bateriom i możliwości ładowania autobusu w ciągu dnia za pomocą pantografu. Barcelona jest przykładem miasta, który z powodzeniem wkomponował stacje ładowania w miejską infrastrukturę.

Solaris na Spotlight Forum Session
Oprócz prezentacji autobusu, przedstawiciele firmy Solaris wystąpią w roli ekspertów podczas Spotlight Forum Session. Podzielą się z uczestnikami Globalnego Szczytu doświadczeniami i wiedzą z zakresu autobusów wodorowych.

Wystąpi: Mateusz Figaszewski – dyrektor e-mobility development and market intelligence, w panelu zatytułowanym „Przyspieszenie wdrażania autobusów o zerowej emisji” oraz Jakub Jóźwiak – dyrektor after sales w sekcji zatytułowanej „Najnowsze innowacje w technologii ładowania i akumulatorów w autobusach elektrycznych”.

Briefing prasowy
Solaris zaprasza także na briefing prasowy, który odbędzie się 6 czerwca br. o godzinie 11:00 na stoisku producenta. Podczas krótkiej konferencji Javier Iriarte, prezes firmy Solaris, przedstawi najnowsze informacje na temat firmy i jej produktów.

Lider rozwiązań bezemisyjnych
Solaris to jeden z europejskich liderów w zakresie rozwiązań e-mobility. Potwierdza to fakt utrzymywania przez spółkę pozycji europejskiego lidera w segmencie autobusów bezemisyjnych w okresie od 2012 do 2022, z łącznym udziałem na poziomie 14,1% na koniec 2022 r. Na podstawie rejestracji pojazdów w samym 2022 r. Solaris uzyskał 2. pozycję na europejskim rynku autobusów bezemisyjnych, tj. bateryjnych i wodorowych, z udziałem w rynku na poziomie 11,2%. Coraz istotniejszym elementem bezemisyjnego portfolio producenta staje się także oferta wodorowa. Łączna liczba zakontraktowanych autobusów zeroemisyjnych – bateryjnych i wodorowych – marki wynosi już blisko 3 000 sztuk.

Solaris na targach Busworld 2023
Globalny Szczyt Transportu Publicznego w Barcelonie to nie jedyne wydarzenie międzynarodowe, w którym producent weźmie udział jeszcze w tym roku. W dniach 7-12 października br. Solaris będzie obecny na największych międzynarodowych targach autobusowych Busworld w Brukseli. Firma zaprezentuje tam produktową nowość – Solaris Urbino 18 electric – przegubowy autobus elektryczny z bateriami o dużej pojemności umieszczonymi jedynie na dachu pojazdu.

Fot. Łukasz Bera