Bolidy zespołu Scuderia Ferrari na wyścigi F1 dostarczy operator CEVA Logistics

Fot. CEVA Logistics

CEVA Logistics, będąca częścią Grupy CMA CGM, podpisała właśnie nową, długoletnią umowę na kompleksową obsługę logistyczną i transport samochodów oraz sprzętu zespołu Scuderia Ferrari podczas sezonu wyścigowego Formuły 1, GT oraz imprezy Ferrari Challenge.

CEVA Logistics zapewnia wsparcie logistyczne zespołowi Scuderia Ferrari od 2022 r. organizując dostawy sprzętu do różnych miejsc na całym świecie, zgodnie z harmonogramem wyścigów. Tegoroczny kalendarz Mistrzostw Świata F1 obejmuje 24 wyścigi – rywalizacja rozpocznie się 2 marca w Bahrajnie, a zakończy 8 grudnia w Abu Zabi.

Współczesny sport motorowy stawia coraz większe wyzwania logistyczne. W porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat, znacznie więcej wyścigów Formuły 1 organizowanych jest poza Europą, a kalendarz rozciąga się na cztery kontynenty. Po raz pierwszy w historii tego sportu, na tegoroczne mistrzostwa składają się 24 wyścigi. Tak intensywne tempo oznacza, że dla Scuderia Ferrari niezwykle ważne jest to, aby móc liczyć na światowej klasy partnera logistycznego, jakim jest CEVA Logistics, który gwarantuje terminową i precyzyjną obsługę, a jednocześnie dzieli pasję Ferrari do innowacji i przekraczania granic, ciągłego doskonalenia się w swoich dziedzinach, z uwzględnieniem obecnych wyzwań związanych z poszanowaniem środowiska i planety” – skomentował Lorenzo Giorgetti, Chief Racing Revenue Officer Ferrari.

Fot. CEVA Logistics

Zrównoważony rozwój

Jako część Grupy CMA CGM, firma CEVA Logistics angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. Dążeniem Grupy jest osiągnięcie zerowej emisji CO2 netto do 2050 r. CEVA oferuje więc klientom transport napędzany alternatywnymi źródłami napędu, w tym biopaliwami, skroplonym gazem ziemnym (LNG) i biometanem w transporcie morskim oraz biopaliwa i napęd akumulatorowy w transporcie lądowym.

W ramach partnerstwa z zespołem Scuderia Ferrari, już w roku 2023 spółka CEVA Logistics udowodniła swoją gotowość do wdrażania innowacyjnych rozwiązań i jako pierwsza w historii, zorganizowała dostawy kolejowe sprzętu Scuderia Ferrari na 3 imprezy Grand Prix Ameryki Północnej, co miało wpływ na zmniejszenie śladu węglowego o 90% w porównaniu z transportem lotniczym i o 32% względem rozwiązań drogowych. Wszystkie tego typu inicjatywy przyczyniają się do wzrostu zaangażowania Formuły 1 w zrównoważony rozwój.

CEVA Logistics konsekwentnie wzmacnia swoją globalną pozycję, dążąc do osiągnięcia celu, jakim jest dołączenie do Top 5 największych graczy logistycznych na świecie.

Zespół Scuderia Ferrari bierze udział w każdej edycji Mistrzostw Świata Formuły 1 już od 1950 r. i jest rekordzistą pod względem największej liczby zwycięstw w wyścigach Grand Prix. Na swoim koncie ma 243 zwycięstwa i 16 tytułów Mistrza Świata Konstruktorów. Nowy bolid Scuderia Ferrari na rok 2024 zostanie zaprezentowany 13 lutego.

Fot. CEVA Logistics