Co połączy Iveco i zespół Metallica?

Fot. Iveco

Jesteśmy po premierze odnowionej pełnej gamy modeli Iveco, podczas której zapowiedziano podpisanie umowy z zespołem Metallica, który został ambasadorem marki. Od maja 2024 r. Metallica ruszy w trasę koncertową M72, wykorzysta do przewiezienia sprzętu modele elektryczne i gazowe LNG od Iveco. Koncerty w Warszawie odbędą się w lipcu 2024.

Iveco promuje elektryczną mobilność razem z zespołem Metallica podczas europejskiego etapu światowej trasy koncertowej M72. Dzięki swoim nisko- i bezemisyjnym pojazdom, które użyte zostaną do transportu sprzętu muzyków, Iveco przyczyni się do realizacji celu zespołu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego z każdego koncertu, aby zapewnić zrównoważone wrażenia z ich muzycznych wydarzeń.

Elektryczne i napędzane gazem ziemnym pojazdy ciężarowe i dostawcze Iveco dołączą do karawany zespołu Metallica podczas koncertów w Monachium, Helsinkach, Kopenhadze, Warszawie i Madrycie. Ogłoszenie współpracy zakończyło się oficjalną premierą wideo nowej pełnej gamy Iveco, wzbogaconą “elektryzującą” ścieżką dźwiękową przeboju Metallica “It’s Electric”.

Iveco dostarczy elektryczne pojazdy ciężarowe S-eWay oraz zasilane gazem ziemnym S-Way Metallica Special Edition, spersonalizowane specjalnie zaprojektowanym malowaniem w kolorach albumu „72 Seasons” zespołu. Matowe czarne nadwozie z boku kabiny zalewa jaskrawożółte wykończenie, a na przednim grillu znajduje się kultowe logo Metallica. Minibusy eDaily i Daily Natural Gas, również w barwach Special Edition Metallica, zapewnią transport dla ekipy zespołu podczas koncertów. Te “zielone” pojazdy przyczynią się do realizacji celu zespołu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego po każdym koncercie, aby zapewnić zrównoważone wrażenia z ich muzycznych wydarzeń.

Fot. Iveco

“Wprowadzenie na rynek pełnej gamy IVECO 2024 jest wyjątkowym kamieniem milowym w naszej historii, który otwiera ekscytujący rozdział napędzany naszą nową energią. Nie ma lepszego momentu na ogłoszenie tego prawdziwie elektryzującego partnerstwa. Cieszymy się, że możemy wyruszyć w trasę z tym niesamowitym zespołem i załogą na pokładzie naszych pojazdów z napędami alternatywnymi, napędzanych naszym wspólnym powołaniem do wspierania zrównoważonego społeczeństwa i przesuwania granic dla budowania lepszego świata” – powiedział Luca Sra, prezes Truck Business Unit Iveco Group.

Ponadto planowane są inicjatywy mające na celu zaangażowanie kierowców ciężarówek. Jednym z przykładów jest zaproszenie kierowców, niezależnie od marki ich pojazdu, do przesyłania filmów wideo z ich występami do muzyki zespołu Metallica, aby mieć szansę na wygranie biletów na koncert.

Fot. D.Piernikarski

Jako część Grupy Iveco, marka zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. i będzie nadal wspierać społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi i wojnami, prowadzić programy szkoleniowe dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej i przekazywać darowizny na dożywianie potrzebujących. Programy te są niezwykle zbieżne z inicjatywami fundacji Metallica “All Within My Hands”, która wspiera lokalne banki żywności, gdy zespół jest w trasie, prowadzi inicjatywę Metallica Scholars w zakresie edukacji siły roboczej wspierającą uczelnie społeczne i w miarę swoich możliwości przyczynia się do pomocy w przypadku katastrof. Iveco i Metallic, to dwaj partnerzy idealnie dostrojeni do budowania lepszej przyszłości.

Fot. D.Piernikarski