IVECO i Petit Forestier podpisali porozumienie o dostawie 2000 egzemplarzy eDAILY

Fot. Iveco

Iveco dostarczy 2000 samochodów eDAILY w wersji podwozie, na których firma Lecapitaine zamontuje nadwozia chłodnicze. Dostawę pierwszych 200 pojazdów zaplanowano na 2023 r.

Iveco, lider w sektorze pojazdów użytkowych z napędami alternatywnymi, oraz Petit Forestier Group, europejski lider wynajmu i leasingu samochodów chłodniczych, poinformowały dziś o podpisaniu porozumienia o dostawie 2000 egzemplarzy modelu eDAILY jako podwozie pod zabudowę. Pierwsze 200 pojazdów będzie dostarczone  już w 2023 r. Pojazdy zostaną wyposażone w zabudowę chłodniczą, którą zamontuje firma Lecapitaine należąca do Petit Forestier. Pojazdy chłodnicze eDAILY dołączą do licznej floty wynajmu, wspierając zmianę napędów we flocie na elektryczne.  Komunikat ogłoszono na targach IAA 2022, w dniu oficjalnej premiery eDAILY na konferencji prasowej Iveco. Goście wystawy mogą zobaczyć na stoisku Iveco pojazd podobny do tych, które zasilą flotę Petit Forestier – jest to eDAILY z zabudową chłodniczą firmy Lecapitaine – Urban Box Body.

Dzisiejszy dzień otwiera ważny etap w długofalowej współpracy Iveco z Petit Forestier. Obie firmy od zawsze wykazują głębokie zainteresowanie zrównoważonym rozwojem oraz innowacyjnym podejściem do transformacji energetycznej. Petit Forestier już na wczesnym etapie dołączyła do nas na drodze do zielonego transportu, zamawiając Iveco zasilane gazem ziemnym, gdy było to jedyne dojrzałe, dostępne ekologiczne rozwiązanie w tym zakresie. Teraz nasz Klient podejmuje kolejny krok, jako jeden z pierwszych składając zamówienie na eDAILY. Dzisiejsze porozumienie potwierdza zaufanie Petit Forestier do IVECO jako partnera w pionierskiej transformacji energetycznej w sektorze dostaw chłodniczych” – powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group.

Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group i Léonard Forestier, President, Petit Forestier Group (fot. Iveco)

Przyszłość transportu chłodniczego będzie bardziej ekologiczna i prostsza! Wspierając transformację energetyczną, Petit Forestier konsekwentnie rozbudowuje swoją flotę pojazdów chłodniczych z alternatywnym napędem. Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami, aby dostarczać Klientom innowacyjne rozwiązania uwzględniające wyzwania związane z ochroną środowiska. Dzisiaj z przyjemnością informujemy o partnerstwie z Iveco dotyczącym eDAILY, czyli elektrycznego bliźniaka bardzo cenionego na rynku modelu Daily. Nasi Klienci jako pierwsi będą mogli korzystać z tej wspaniałej innowacji. To ważny kamień milowy w transformacji energetycznej chłodniczego łańcucha dostaw” – dodał Léonard Forestier, President, Petit Forestier Group.

Już w 2023 r. klienci Petit Forestier prowadzący działalność w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii uzyskają priorytetowy dostęp do wynajmu eDAILY. Flota licząca początkowo 200 pojazdów powiększy się do 2000 egzemplarzy w 2026 r. Klienci Petit Forestier mogą liczyć na solidność, niezawodność, wszechstronność, ładowność i osiągi modelu Daily, który już dzisiaj ma duży udział we flocie operatora. Nowy eDAILY to „elektryczny bliźniak” Iveco Daily z konwencjonalnym napędem, zachowujący charakterystyczne atuty tej kultowej linii. Oferuje on osiągi zbliżone do samochodów z silnikami Diesla i zasięg do 400 km w ruchu miejskim, przy ładowności i możliwości holowania przyczepy na niespotykanym poziomie w tym segmencie.

Na uwagę zasługuje fakt, że eDAILY przygotowuje grunt dla pełnej elektryfikacji transportu ciężkiego i dostawczego. Montowane w nim elektryczne przystawki odbioru mocy do 15 kW idealnie nadają się do napędzania agregatów chłodniczych. eDAILY chłodnia przeszedł intensywne testy oparte na doświadczeniu Petit Forestier w obsłudze łańcucha dostaw chłodniczych. Na samochodzie zamontowano skrzynię chłodniczą URBAN zaprojektowaną przez Lecapitaine (odział firmy Petit Forestier odpowiedzialny za zabudowy nadwozi). Konstrukcja poprawia ergonomię lekkiego pojazdu, zwiększając jednocześnie jego ładowność. Dzięki obniżonej masie, ekologicznej izolacji i zoptymalizowanej aerodynamice, zabudowa URBAN firmy Lecapitaine przyczynia się do zwiększenia energooszczędności eDAILY. Takie połączenie pojazdu i zabudowy idealnie wpisuje się w operacyjne, ekologiczne i biznesowe wymagania Klientów Petit Forestier.