Piekarnia Cukiernia Konkol: „Nasz cel, to dostarczanie pomorskiej społeczności wypieków najwyższej jakości” – Bartłomiej Konkol

Fot. Ecoterm

“Nasza firma od ponad 30 lat stawia sobie za cel dostarczanie lokalnej społeczności wypieków najwyższej jakości. Dzięki temu osiągnęliśmy obecną pozycję i jesteśmy jednym z liderów branży piekarniczej w województwie pomorskim” – podkreśla Bartłomiej Konkol.

Pracę rozpoczynają o bardzo wczesnej porze. Dziennie samochody pokonują nawet kilkaset kilometrów by dostarczyć świeże pieczywo tysiącom klientów, którzy rano przychodzą do sklepów. Firma Konkol to przedsiębiorstwo z długą historią i tradycją w piekarnictwie. Wraz z rozwojem piekarni wzrosło naturalnie również zapotrzebowanie na dystrybucję produktów i konieczność utrzymania parku samochodowego.

Przekazanie zamówionej w Grupie Wróbel floty pojazdów odbyło się już w nowej siedzibie Piekarni Cukierni Konkol w Kłaninie k. Pucka, która zastąpiła obiekt działający dotychczas w Karwi. To najnowocześniejszy tego typu zakład produkcyjny w regionie. Firma istnieje od 1985 r. i zatrudnia obecnie blisko 600 osób. Dzięki w pełni zautomatyzowanej linii do wypieku bułek (do 20 tys. na godzinę) i chleba (do 3,5 tys. bochenków na godzinę) może pochwalić się perfekcyjną powtarzalnością i jakością wypieków według od lat niezmienionej i tradycyjnej receptury.

Obszar dystrybucji pieczywa oraz wyrobów cukierniczych obejmuje niemal całe województwo pomorskie, ale także część zachodniopomorskiego. Firma Konkol, to 62 sklepy firmowe działające przez cały rok oraz 20 obiektów sezonowych.

Fot. Ecoterm

Nasza firma od ponad 30 lat stawia sobie za cel dostarczanie pomorskiej społeczności wypieków najwyższej jakości” – mówi Bartłomiej Konkol i dodaje: „Oprócz zautomatyzowanego nowego zakładu, do którego przeprowadziliśmy się w ubiegłym roku, bardzo ważnym elementem naszego biznesu jest transport naszych wypieków do klienta. Wiąże się to z tym, że nasze samochody bez względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne muszą być w każdej chwili w gotowości”.

Zawsze na pierwszym miejscu dla właściciela była i jest jakość, dlatego zaufał produktom Mercedes-Benz, Igloocar, Carrier Transicold oraz Dhollandia. To sprawdzony w boju kwartet.
Spółka Ecoterm z Gdańska i osobiście Jarosław Dobroszek, kompletujący nadwozia dla naszej piekarni od ponad 10 lat, to nasz sprawdzony wieloletni partner. Warto podkreślić, że wykonał dla nas przez ten czas ponad 60 pojazdów. Nie ma mowy o jakichkolwiek zastrzeżeniach” – dodaje Krzysztof Nowicki, kierownik transportu Piekarni Cukierni Konkol.

Bartłomiej Konkol podsumowuje: „Nowym partnerem strategicznym w zakresie dostaw i serwisu pojazdów została Grupa Wróbel z oddziałem w Będzieszynie. Postawiliśmy na rozwijającą się firmę z dobrym serwisem, który jest na najwyższym poziomie. Myślę, że dużą rolę odegrał Piotr Bryła, nasz doradca z ramienia Grupy Wróbel, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych”.

Fot. Ecoterm
Fot. Ecoterm