Agregaty Thermo King E-200 w transporcie próbek surowego mleka

Fot. Thermo King

Laboratorium Landeskontrollverband Weser-Ems eV wybrało całkowicie elektryczne agregaty chłodnicze Thermo King E-200 w celu zapewnienia bezpieczeństwa transportu wrażliwych na temperaturę próbek surowego mleka w obszarze Weser-Ems w Niemczech. Laboratorium LKV odpowiada za badanie próbek mleka na rzecz regionalnych firm rolniczych i mleczarskich, a ostatnio zmodernizowało swoją flotę transportową, wprowadzając nowe samochody dostawcze wyposażone w agregaty Thermo King E-200.

Co miesiąc eksperci laboratoryjni LKV badają około 330 000 pochodzących z kontroli próbek produktów mlecznych. Obsługująca te zadania flota LKV składa się z pięciu pojazdów chłodniczych z agregatami Thermo King, a każdy z nich pokonuje średnio 100 000 kilometrów rocznie.

Chociaż tylko próbki mleka muszą być chłodzone i transportowane w temperaturze 4 stopni Celsjusza, furgonetki z kontrolowaną temperaturą pomagają nam również transportować próbki mleka konserwowego. W zakresie naszych operacji musimy być jak najbardziej elastyczni, a wydajność i niezawodność naszej floty mają kluczowe znaczenie. Dlatego zdecydowaliśmy się wyposażyć wszystkie nasze pojazdy w systemy chłodnicze Thermo King”-powiedział Johann Bartels, kierownik ds. logistyki w laboratorium badań mleka w Weser-Ems.

W przeciwieństwie do typowych agregatów chłodniczych z napędem bezpośrednim zaprojektowanych do współpracy ze spalinowymi silnikami wysokoprężnymi E-200 zapewnia stałą wydajność niezależnie od silników pojazdów i związanych z nimi części ruchomych. Dzięki brakowi sprężarki drogowej i zestawu napędowego wydajność agregatu E-200 nie jest już zależna od silnika pojazdu  , co zapewnia LKV korzyści w postaci wydłużonego czasu sprawności i dłuższych okresów międzyprzeglądowych. Agregat jest również kompatybilny z funkcją start-stop pojazdu, co przekłada się na dodatkowe oszczędności paliwa.

„Ściśle współpracujemy z klientami z branży spożywczej i napojów, aby nasze systemy chłodnicze spełniały najwyższe standardy jakości w zakresie niezawodnej kontroli temperatury i wydajności. Cieszymy się, że nasze rozwiązania mogą pomóc naszym partnerom, takim jak LKV w Niemczech, zwiększyć elastyczność i wydajność działalności. Będziemy kontynuować współpracę z branżą i wspierać jej działalność dzięki innowacjom i rozwiązaniom, które mogą przyczynić się do dalszego wzrostu zrównoważenia i wydajności flot”– powiedział Eneko Fernandez, lider produktu w firmie Thermo King.