Thermo King dla elektrycznego transportu chłodniczego

Fot. Thermo King

Thermo King oraz marka Trane Technologies wprowadzają nowy zestaw akumulatorów opracowanych specjalnie z myślą o elektrycznych agregatach chłodniczych E-200. Ten nowy akumulator litowo-jonowy od Thermo King dostępny jest w wersjach 1,8 kWh i 3,6 kWh.

Zestaw akumulatorów firmy Thermo King został opracowany w sposób zapewniający bezproblemową pracę w pełni elektrycznych, bezemisyjnych agregatów chłodniczych E-200 w samochodach dostawczych i ciężarowych średniej wielkości. Jest to najnowszy produkt poszerzającej się oferty rozwiązań firmy Thermo King bez zastosowania silnika Diesla. Inaczej niż w przypadku standardowych rozwiązań opracowanych do niewielkich ciężarówek z silnikami Diesla, E-200 zapewnia stałą wydajność w maksymalnie dwóch strefach chłodzenia i może pracować zarówno z pojazdami elektrycznymi, jak i zasilanymi silnikiem spalinowym. Akumulatory firmy Thermo King działają z opatentowanym systemem zarządzania zasilaniem agregatu E-200, co przyczynia się do niższego zużycia energii, zwiększonej niezależności pojazdów oraz jego większej wydajności i niezawodności.

Fot. Thermo King

Połączenie akumulatora z agregatem E-200 jest przyjazne dla środowiska, szczególnie podczas dostaw towarów na krótkich dystansach i do miejsc zamieszkania, gdzie konieczne są częste postoje i otwieranie drzwi chłodni lub np. gdy pojazd często stoi w korku. Przewożone towary są przez cały czas chłodzone i nie ma wahań temperatury w zabudowie chłodni. Rozwiązanie to jest również kompatybilne z funkcją start-stop pojazdu, co przekłada się na dodatkowe oszczędności paliwa.

Fot. Thermo King