System PTM z ruchomą podłogą nagrodzony Złotym Medalem Targów POLECO

Fot. K.Biskupska

Złote Medale Grupy MTP, to wyróżnienie przyznawane produktom, usługom i rozwiązaniom, które charakteryzują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań czy też są wytworzone w oparciu o najnowszej klasy technologie dostępne na rynku. W tym roku cechą wyróżniającą nagrodzone produkty jest innowacyjność.

Zwycięskie rozwiązania można zobaczyć w dniach 17-19 października br. podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu.

Jednym z nagrodzonych rozwiązań dla branży komunalnej, jest system PTM z ruchomą podłogą z jednostką napędową holenderskiego producenta Cargo Floor CF 500 SLC, przeznaczony do odbierania, przechowywania i dozowania materiałów sypkich. Systemy ruchomych podłóg doskonale sprawdzają się w pracy z zarówno lekkim ładunkiem jak np. trociny czy folia, ale też PET, makulatura, aluminium, szkło, RDF, opony. W wersji heavy duty ruchome podłogi radzą sobie nawet z ciężkimi i bardzo agresywnymi ładunkami, tj. ciężki złom metalowy, silniki samochodowe czy gruz.

Fot. K.Biskupska

Nagrodzony egzemplarz platformy z ruchomą podłogą dedykowany jest do pracy z płatkiem foliowy. W przypadku tak niewdzięcznego ładunku jakim jest drobna folia, system ruchomej podłogi jest najbardziej niezawodnym przenośnikiem dostępnym na rynku.

Parametry techniczne:
– masa własna platformy 2 t, nośność  ramy 10 t;
– system ruchomej podłogi Cargo Floor drive system typ CF500 SL-C E;
– listwy aluminiowe o gr. 6 mm;
– rama stalowa

Zastosowanie systemów
Systemy ruchomych podłóg są wykorzystywane w zakładach recyklingu, sortowniach, zakładach termicznego przekształcania odpadów, biogazowniach, firmach produkujących pelet i wielu innych.

Zalety systemów ruchomych podłóg napędzanych hydraulicznie:
– wysoka niezawodność;
– niskie koszty eksploatacji;
– długotrwałe, praktycznie bezobsługowe działanie;
– nadają się do pracy z każdym ładunkiem sypkim;
– praktycznie bez ograniczeń wymiarowych i wagowych.

Fot. K.Biskupska
Fot. K.Biskupska
Fot. K.Biskupska