Actros 8×2 śmieciarka z ładowaniem od przodu – cztery osie, trzy skrętne, sprawnie pokonuje zakręty

Fot. Mercedes-Benz Polska

Czteroosiowy Actros 3543LP ze specjalistyczną zabudową śmieciarką wykonaną przez firmę Terberg Matec Polska trafił do kaliskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO. Jest to pierwszy tak skonfigurowany pojazd w Polsce.

Zabudowa ta jest wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze jest to tzw. frontloader, czyli śmieciarka ładowana od przodu, zwana nosorożcem. Po drugie – pojazd dysponuje aż 43 m3 pojemności, dzięki temu, że ma cztery osie, w konfiguracji 8×2 z trzema tylnymi osiami zespolonymi. Wszystkie osie z wyjątkiem napędowej (oś nr 3) są skrętne, co sprawia, że manewrowanie pojazdem jest bardzo wygodne. Idealnie odnajdzie się w swojej roli w odbiorze odpadów komunalnych i zagospodarowaniem odpadów segregowanych w spółce POM EKO.

Actros 3543LP został wyposażony w najnowocześniejszy system wspierający bezpieczeństwo Active Brake Assist 5 oraz kamerę z przodu, a także komfortowy fotel pneumatyczny kierowcy i dwa siedzenia dla pasażerów. Śmieciarkę zakupiono w firmie Mojsiuk, dealera Mercedes-Benz Trucks Polska w Szczecinie.

Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO sp. z o.o. to firma rodzinna, działająca na rynku od prawie 30 lat. Jest jedną z najnowocześniejszych w Wielkopolsce firm zajmujących się m.in. odbiorem odpadów komunalnych oraz zagospodarowaniem odpadów segregowanych. Zakup nowego Actrosa wiąże się także z polityką firmy, która kładzie duży nacisk na ekologię, rozumianą jako konkretne działania. Celowi temu służy m.in. stałe inwestowanie w zdobycze techniki komunalnej, które zmieniają i rozszerzają zakres oferowanych usług, pozwalając zaspokoić społeczne oczekiwania.

Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska
Fot. Mercedes-Benz Polska