Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia dla kierowców zawodowych

Fot. Profesjonalni Kierowcy

Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – to tylko kilka elementów, które pojawią się podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. Właśnie wystartowały zapisy na kolejne bezpłatne szkolenie przeznaczone dla kierowców z prawem jazdy kat. C+E, ale bez doświadczenia pracy w branży transportowej. Spotkanie odbędzie się koło Łodzi, a wartością dodaną: okazja by poznać z bliska elektryczne samochody ciężarowe Volvo.

Aż 90% wypadków jest wynikiem błędu człowieka. Celem akcji Profesjonalni Kierowcy jest zmiana tych statystyk. Z tą myślą, od 2016 r. organizowane są szkolenia dla kierowców, którzy ukończyli kurs na prawo jazdy C+E, lecz nie zdobyli jeszcze doświadczenia w zawodzie. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 19 października br.

Fot. Volvo Trucks Poland

Zawód, który napędza polską gospodarkę
W ramach przedsięwzięcia szkoleni są kierowcy, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszych kwalifikacji jeszcze przed wejściem na rynek pracy w transporcie. Dzięki umiejętnościom zdobytym na szkoleniu, kierowcy zwiększają swoje szanse na znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie.

Piotr Werner (fot. Volvo Trucks Poland)

“Pragniemy również zwiększać świadomość w społeczeństwie na temat branży TSL, która odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce. Z danych opracowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny wynika, że sektor ten w 2021 r. wypracował 5,7% polskiego PKB i zatrudniał 951 tys. osób” – mówi Piotr Werner, product digital and marketing manager z Volvo Trucks Polska.

Profesjonalni, bezpieczni i z większymi możliwościami zawodowymi
Kolejne spotkanie w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy jest skierowane do kierowców posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E, ale niemających doświadczenia zawodowego. Zajęcia tradycyjnie poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Uczestnicy poszerzą wiedzę teoretyczną oraz zdobędą umiejętności z zakresu wyjścia z poślizgu, jazdy slalomem, manewrów na placu oraz podpinania naczepy. Będą również mieli okazję poznać z bliska elektryczne samochody ciężarowe Volvo Trucks.

Tematyka jest zawsze ustalana z kierowcami, ponieważ chcemy odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowania rynku. Przy czym kluczowe dla nas jest, aby szkolenia, a co za tym idzie podnoszenie kompetencji przełożyło się na bezpieczeństwo na drodze oraz większe możliwości zawodowe” – dodaje Wojciech Sidoruk, fuel management team leader z Volvo Trucks Polska.

Trwają zapis na szkolenia
Na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl do 11 października br. Akcja odbędzie się 19 października w czwartek we współpracy z wieloletnim partnerem Akcji – Phillips Poland.
Projekt Profesjonalni Kierowcy wspierają: WARTA, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, VFS Usługi Finansowe oraz Volvo Trucks Polska.

Fot. Volvo Trucks Polska