Ponad 80 naczep kurtynowych Wielton z telematyką Aberg Connect dla Dobosz Trans

Fot. Wielton

W 2023 r. firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie ponad 80 naczep kurtynowych wieluńskiego producenta. Pierwszych 50 szt. modelu Curtain Master odebrano już pod koniec II kw., natomiast dostarczenie kolejnych 32 pojazdów zaplanowano na wrzesień 2023 r. Zamówione naczepy wyposażono w autorskie rozwiązanie telematyczne marki Aberg Connect wchodzącej w skład Grupy Wielton.

To kolejne zamówienie na modele Curtain Master marki Wielton od firmy Dobosz Trans. Jeszcze w grudniu 2022 r. przewoźnik odebrał 30 naczep kurtynowych wieluńskiego producenta.

Wielton Curtain Master, to pojazd uniwersalny, mogący transportować ładunki o zróżnicowanych gabarytach. Gwarancją wysokiej jakości i wytrzymałości konstrukcji tej naczepy są liczne testy przeprowadzone w Dziale Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Specjalna konstrukcja belki w przedniej części pojazdu wykonana została jako profil zamknięty, dzięki czemu naczepa charakteryzuje się optymalną wytrzymałością (42 t) i odpowiednim rozkładem naprężeń. W zależności od konfiguracji, masa pojazdu może zaczynać się już od 6 100 kg. Dodatkowo profil przypodłogowy wyposażony został w zabezpieczającą ładunek listwę Safety Lock.

Cieszymy się, że współpraca Wieltonu z doświadczoną firmą Dobosz Trans się rozwija i kolejne zamówienia dotyczą coraz większej ilości pojazdów. Jest to potwierdzeniem tego, że produkty marki Wielton są wysokiej jakości i spełniają oczekiwania naszych kontrahentów. Dodatkowo, zamówione pojazdy wyposażone zostały w autorskie rozwiązania telematyczne jednej z marek Grupy Wielton – Aberg Connect. Obecny rynek stawia przed nami wiele wyzwań, a nic tak nie buduje i nie motywuje do działania, jak klienci wracający po raz kolejny po nasze produkty oferowane z kompleksowym pakietem usług” – mówił Ireneusz Golec, dyrektor sprzedaży flot Wielton S.A.

Fot. Wielton

Dobosz Trans, to założona w 2002 r. firma, specjalizująca się w transporcie drogowym na terenie Polski oraz Europy Zachodniej. W swojej flocie ma obecnie ponad 200 pojazdów, które rocznie realizują ponad 40 000 transportów. Współpraca z firmą Wielton trwa natomiast od 2014 r. i do tej pory wieluński producent dostarczył przewoźnikowi ponad 120 naczep kurtynowych.

Jako firma o ugruntowanej pozycji i z ponad 20 letnim doświadczeniem mamy doskonałe rozeznanie jakie produkty spełniają nasze oczekiwania pod względem technologicznym, jakościowym czy wytrzymałościowym. Od kilku lat w naszej flocie znajdują się naczepy marki Wielton i każda współpraca przebiegała bez zarzutów. Wielton to firma, która wsłuchuje się w głos rynku i odpowiada na potrzeby firm transportowych, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na produkty tej marki”– dodał Maciej Dobosz, prezes firmy Dobosz Trans.

Aberg Connect to marka odpowiedzialna za digitalizację produktów Grupy Wielton. Dostęp do bieżących danych o pojeździe ułatwia zarządzanie flotą i pozwala na redukcję kosztów operacyjnych. Od 2024 r. wszystkie nowe naczepy marek Grupy Wielton dostarczane na rynki UE, będą wyposażane w rozwiązania telematyczne i TPMS marki Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo codziennej pracy kierowców zawodowych.

Fot. Wielton