Nowe naczepy w Logistyce Centralnej Kolportera

Fot. Kolporter

Pod koniec ubiegłego roku do warszawskiego Oddziału Logistyki Centralnej Kolportera trafiło 9 nowych naczep Wielton, którymi rozwożone są czasopisma do oddziałów terenowych Kolportera w całej Polsce. 

„Zaufaliśmy polskiemu producentowi, firmie Wielton z Wielunia, która należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży – mówi Piotr Kiljan, kierownik Działu Transportu. – To naczepy typu burto-firanka, mają rozsuwane ściany boczne oraz dach. Takie rozwiązanie pozwala na podejmowanie szerokiej gamy ładunków, które mogą być ładowane od tyłu, z boku oraz z góry. Każda z naczep pomieści 24 tony ładunku, czyli 33 palety z prasą”.

Nowe naczepy, dołączone do ciągników siodłowych Mercedes-Benz Actros, wyposażone są w nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które usztywniają dach oraz pozwalają na łatwe rozsuwanie dachu. To znacznie ułatwia pracę kierowcom. Zainstalowany w nich jest również nowoczesny system oświetlenia typu LED.

„Nowe naczepy zastąpią już dosyć wysłużone naczepy Schmitz. Każda z nich przejechała w naszej firmie 2 miliony kilometrów” – dodaje Piotr Kiljan.

Fot. Kolporter
Fot. Kolporter