Już ponad 200 FUSO eCanterów  jeździ po drogach na całym świecie

Fot. Daimler Trucks

Trzy lata po rozpoczęciu małoseryjnej produkcji FUSO eCantera, dostawy tego w pełni elektrycznego, lekkiego samochodu ciężarowego Daimler Trucks przekroczyły próg 200 pojazdów.

 Od lutego 2021 r. klienci eksploatują ponad 40 FUSO eCanterów w Stanach Zjednoczonych, ponad 60 w Japonii i ponad 100 w Europie. Łączny dystans pokonany przez globalną flotę eCanterów z napędem wyłącznie elektrycznym przekracza obecnie trzy miliony kilometrów.

Ten pojazd o masie 7,49 tony i zasięgu przekraczającym 100 kilometrów jest przeznaczony w szczególności do lokalnie bezemisyjnego i cichego miejskiego transportu dystrybucyjnego. Ponadto FUSO eCanter wyróżnia się takimi cechami, jak doskonałe obciążenie użytkowe podwozia, wynoszące 4,15 tony, które jest aż nadto wystarczające w miejskim transporcie dystrybucyjnym. Typowe zastosowania eCantera to dostawy ładunków drobnicowych na krótkich trasach, zamówień e-commerce i poczty, a także transport napojów i gazów przemysłowych. Wśród klientów eksploatujących FUSO eCantera są m.in. znane firmy logistyczne PostNL, Dachser, Deutsche Post DHL, Grupa Rhenus i DB Schenker.

Fot. Daimler Trucks