Południowoafrykański producent silosów i cystern GRW przejmuje fabrykę Schmitz Cargobull w Toddin

Gerhard van der Merwe - CEO GRW Europe (fot. Schmitz Cargobull

W lipcu 2022 r. firma GRW – południowoafrykański producent silosów i cystern – przejęła zakład Schmitz Cargobull w niemieckim Toddin w Meklemburgii, w którym produkowane były dotychczas zabudowy samochodów ciężarowych. GRW od kilku lat sprzedaje silosy i cysterny na rynku europejskim.

Aby wzmocnić swoją obecność na rynku europejskim spółka GRW Europe będzie w Toddin produkować silosy i cysterny. Zaplanowano, że w 2022 r. powstanie tam ponad 100 pojazdów. Równolegle w tym zakładzie będzie kontynuowana produkcja nadwozi samochodów ciężarowych.

Silosy i cysterny GRW będą wyposażone w system telematyczny Trailer Connect, a w przyszłości będą wyposażone w podwozia Schmitz Cargobull Modulos i osie ROTOS. GRW jest również partnerem serwisowym w zakresie napraw i konserwacji zarówno pojazdów własnych, jak i pojazdów Schmitz.

Targi IAA 2018 i prezentacja oferty silosów GRW – nowych pojazdów w ofercie Grupy EWT (fot. D.Piernikarski)

Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Niemczech wzmacniamy markę GRW i wysyłamy wyraźny sygnał naszego zaangażowania w Europie” – wyjaśnia Gerhard van der Merwe, CEO GRW Europe.

A Dirk Nuxoll, dyrektor zarządzający GRW Europe dodaje: “W ten sposób możemy szybciej zaspokajać specyficzne potrzeby naszych klientów, a wraz ze Schmitz Cargobull jako naszym partnerem możemy dalej rozszerzać naszą gamę produktów i usług”.

Założona w 1996 r. w Worcester w RPA firma GRW jest wiodącym producentem wysokiej jakości cystern i silonaczep. Schmitz Cargobull dostarcza komponenty do pojazdów GRW, a od końca 2017 r. ma 40% udziałów w firmie.

Dirk Nuxoll – dyrektor zarządzający GRW Europe (fot. Schmitz Cargobull)