Zmiany w zarządzie Grupy Raben. Wojciech Szafran dyrektorem generalnym Raben Logistics Polska

Fot. Grupa Raben

Grupa Raben ogłosiła zmiany personalne w zarządzie oraz strukturach najwyższego kierownictwa na rynku polskim, włoskim oraz greckim od 1 sierpnia br.

Wojciech Szafran (fot. Raben)

Wojciech Szafran, pełniący od 8 lat funkcję dyrektora Regionu Gądki od 1 sierpnia br. zostanie nowym dyrektorem generalnym Raben Logistics Polska, zastępując Janusza Anioła, który przez 18 lat pełnienia tej funkcji, wspólnie z zespołem, rozwinął Raben Logistics Polska do roli największego polskiego operatora logistycznego i jednego z wiodących dostawców usług logistycznych w regionie CEE.

Wojciech Szafran jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i studiów MBA na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Całe życie zawodowe związany jest z Raben Logistics Polska. W 2004 r. rozpoczął praktyki studenckie. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie m.in. w działach dystrybucji międzynarodowej i sprzedaży sukcesywnie awansując.

Miałem szczęście spotkać na swojej zawodowej drodze ludzi, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Możliwe, że to też specyfika naszej firmy – wszędzie mamy “People with Drive”. Nie było by mnie tutaj gdyby nie oni, ludzie z pasją, których wsparcie, mądrość i inspiracja były i są nieocenione” – skomentował Wojciech Szafran i dodał: „Wspólnie z zespołem będziemy kontynuowali rozwój naszej firmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, doskonalenie procesów i budowanie przewagi konkurencyjnej naszych klientów”.

Janusz Anioł (fot. Raben)

Janusz Anioł – z Grupą Raben związany jest od 1992 r., a od 18 lat pełni funkcję dyrektora generalnego i wiceprezesa Raben Logistics Polska – teraz przechodzi do struktur zarządu włoskiego na stanowisko regional director Italy, zastępując na tej pozycji Wojciecha Brzuskę. Będzie wraz z lokalnym kierownictwem skupiał się na dalszym rozwoju rynku włoskiego.

W logistyce i w Raben tylko jedna rzecz jest stała i jest to właśnie zmiana. Z naszą Grupą jestem związany od ponad 30 lat, przez ten czas mogłem uczestniczyć w strategicznym rozwoju firmy, byłem zaangażowany w pozyskiwanie i wdrażanie nowych klientów, restrukturyzację, liczne inwestycje, tworzenie nowych oddziałów czy też wdrażanie innowacji technologicznych. Teraz przyszedł czas na kolejne, tym razem europejskie zadanie we Włoszech” – powiedział Janusz Anioł i dodał: „Dziękuję mojemu  zespołowi, klientom i partnerom biznesowym Raben Logistics Polska za te wszystkie wspólne lata – bez Was sukces firmy nie byłby możliwy!

Lucyna Zaborowska-Princ (fot. Raben)

Lucyna Zaborowska-Princ, związana z Raben od 2017 r. i pełniąca wcześniej stanowisko dyrektora logistyki kontraktowej Regionu Gądki zostanie nowym dyrektorem Regionu Gądki. Doświadczenie zdobywała zarządzając różnymi obszarami w ramach międzynarodowego łańcucha dostaw, a także inicjując i prowadząc innowacyjne wewnątrzfirmowe oraz branżowe projekty logistyczne, takie jak wdrożenie jednego z pierwszych międzynarodowych hubów logistycznych w Europie, współdzielenie łańcucha dostaw, rozwój modelu współpracy logistycznej z klientami czy koncepcja segmentacji biznesowej.

Z kolei Wojciech Brzuska, South East managing director, którego Janusz Anioł zastępuje we włoskich strukturach będzie nadal wspierał grecką spółkę Raben Intertrans w zdobywaniu pozycji rynkowej i osiąganiu doskonałości operacyjnej, a dodatkowo będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój biznesu i ekspansję Grupy Raben w Europie.

Wojciech Brzuska (fot. Raben)