Grabowski Furniture Logistics transportuje meble pojazdami Redos Trailers. Producent zamówił 70 zestawów przestrzennych

Fot. Redos Trailers

Firma Grabowski Furniture Logistics, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze logistycznej krajowych i zagranicznych producentów mebli, w tym roku powiększy swoją flotę aż o 70 zabudów i przyczep Redos Trailers. Dlaczego firma wybrała technologię producenta zabudów z Nowego Tomyśla?

W 2023 r. Redos Trailers przygotuje dla firmy Grabowski Furniture Logistic aż 70 zestawów przestrzennych złożonych z samochodów Mercedes-Benz Actros z zabudowami i przyczepami zaprojektowanymi i wyprodukowanymi przez firmę z Nowego Tomyśla. Każdy z tych zestawów może zabrać nawet 120 m3 ładunku o maksymalnej masie do 24 t.

 

Flota firmy Grabowski Furniture Logistic to coś z czego jesteśmy wyjątkowo dumni. I nie chodzi tylko o to, że ta firma korzysta wyłącznie z naszych zabudów i przyczep. Dla mnie najważniejsze jest to, że wypracowaliśmy modelowy format współpracy, której efektem są rozwiązania dobrze wspierające biznes naszego klienta. Ich sukces, to nasz sukces i satysfakcja. Kolejne odebrane pojazdy to dowód, że jesteśmy godnym zaufania, elastycznym partnerem dla największych i najbardziej nowoczesnych firm” – mówi Arkadiusz Pankowski, prezes Redos Trailers.

Fot. Redos Trailers

Na zdjęciu z lewej: Arkadiusz Pankowski, prezes Redos Trailers i Tomasz Grabowski, prezes Grabowski Furniture Logistic (fot. Redos Trailers)„Mebli tapicerowanych nie można wozić w każdym rodzaju pojazdu. To jest towar, który wymaga dobrego traktowania i odpowiednio przygotowanych środków transportu. W trakcie współpracy z firmą Redos, razem z ich zespołem, wprowadziliśmy mnóstwo różnych modyfikacji i nowych rozwiązań. Cieszy mnie to, że mam po drugiej stronie partnera, który dynamicznie reaguje na zgłaszane zagadnienia. Podchodzi do nich rzeczowo i wraca z konkretnymi rozwiązaniami. Dzięki temu stworzyliśmy flotę w całości opartą o zabudowy i przyczepy Redos” – tłumaczy Tomasz Grabowski, prezes Grabowski Furniture Logistic.

Historia Grabowski Furniture Logistic sięga 1997 r. Firma należy do największych polskich firm spedycyjnych specjalizujących się w obsłudze krajowych i zagranicznych producentów mebli. Tym co wyróżnia przedsiębiorstwo założone przez Tomasza Grabowskiego, to realizacja usługi w kompleksowej formie, czyli od producenta z dostawą do klienta końcowego. W tym procesie Grabowski Furniture Logistic wykorzystuje nie tylko własne środki transportu i obsługę logistyczną, ale i niezwykle nowoczesne, zautomatyzowane centrum magazynowe.

Fot. Redos Trailers
Fot. Redos Trailers

W obiekcie zlokalizowanym w Kunowicach obok Słubic w województwie Lubuskim, firma Grabowski Furniture Logistic ma do dyspozycji 37 000 m2 powierzchni magazynowej, czyli równowartość obszaru zajmowanego przez ponad 5 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Główna siedziba mieści się w Świdnicy k. Zielonej-Góry. Firma zatrudnia ponad 300 osób i dysponuje 2000 zestawami o kubaturze do 120 m3, którymi dostarcza towar do 1500 klientów tygodniowo, głównie w krajach Europy Zachodniej.

Fot. Redos Trailers

Redos Trailers to polski producent zabudów i przyczep z siedzibą w Nowym Tomyślu w woj. wielkopolskim. Założona w 1997 r. firma produkuje m.in. zabudowy stałe, zestawy przestrzenne, systemy wymienne BDF, a także zabudowy specjalistyczne, w tym m.in. podwozia do przewozu żywych ryb, budowy mammobusów czy butli gazowych. W ofercie firmy są także zabudowy oraz przyczepy z systemami szybkiego dokowania wózków widłowych – wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.