Ruta Transport wymienia flotę i zamawia 30 nowych modeli DAF XG

Fot. Ruta sp.j.

Tabor Ruta Transport – firmy specjalizującej się transporcie drogowym materiałów sypkich w silosach – powiększył się o najnowsze ciągniki siodłowe DAF XG. To część z planowanej wymiany floty, która liczy aktualnie 170 zestawów drogowych. Pojazdy dostarczyła spółka TB Truck & Trailer Service, dealer DAF w Polsce.

Spółka Ruta Transport wymieni w bieżącym roku aż 30% floty na nową, dzięki czemu zwiększy udział pojazdów bardziej ekonomicznych w zużyciu paliwa i znacząco obniży ślad węglowy. Oprócz 30 pojazdów DAF, w taborze pojawi się również 20 nowych ciężarówek Scania.

Fot. Ruta sp.j.

DAF XG w Ruta Transport
O wyborze modeli DAF XG zadecydowało wyposażenie pojazdów w zaawansowane systemy bezpieczeństwa poprawiające komfort pracy kierowców oraz ekonomika jazdy.
Odebrane ciągniki, to modele DAF XG 480FT 4×2 wyposażone m.in. w system hamowania awaryjnego, system wykrywania odległości od poprzedzającego pojazdu i asystujący przy zmianie pasa ruchu. Opcje DAF Corner View i DAF Digital Visio mają odpowiedni układ kamer zastępujący lusterka, a w połączeniu z ogromną szybą przednią znacznie poprawiają widoczność.

Nowe DAF-y spełniają normy emisji spalin Euro VI i dzięki wyposażeniu w tryb Eco Fuel w układzie napędowym, aerodynamicznej konstrukcji oraz asystentowi wydajności kierowcy (DPA) wspierają go w osiągnięciu najbardziej ekonomicznego stylu jazdy.
Jazda nowoczesnym sprzętem to wyższy komfort pracy kierowcy, który prowadzi pojazd w przestronnej kabinie i na wentylowanych fotelach, a nocą korzysta z dodatkowego zabezpieczenia kabiny i odpoczywa na wygodnym łóżku.

>> Więcej o firmie w tym linku “Ruta Transport świętuje 35 lat w transporcie drogowym materiałów sypkich” <<

Ruta Transport powiększyła flotę o najnowsze ciągniki DAF XG 480FT 4×2 (fot. Ruta sp.j.)

Ruta Transport
Ruta Transport specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym neutralnych materiałów sypkich pochodzenia mineralnego luzem w silosach. Transportuje także składniki pasz i neutralne materiały chemiczne.
Flota firmy składa się ze 170 zestawów ciągników siodłowych i naczep silosowych Spitzer (silosy leżące, tzw. dolnozsypy o pojemności 34 m³ i 37 m³ oraz silosy podnoszone, tzw. kiprowane o pojemności 45 m³ i 60 m³). Pod znakiem Ruta Transport po europejskich trasach jeździ 82% ciągników Scania i 18% ciągników DAF.

Firma zatrudnia 250 pracowników, w tym 182 kierowców. Na rynku transportowym wyróżnią ją fakt, że średni staż pracy kierowcy wynosi tu 6 lat. Od roku 2020 firmowy trener opracowuje szkolenia z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz odpowiada za ich przeprowadzenie wśród wszystkich nowo zatrudnionych kierowców.

Fot. Ruta sp.j.