Ciągnik MAN TGX znany z projektu WoMAN sprzedany. Wypatrujcie go na drodze!

Część przychodu ze sprzedaży ciągnika MAN TGX została przekazana na cele dobroczynne. Od lewej: Claus Wallenstein - prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Elżbieta Jarmulska z inicjatywy „Kobiety za Kółko, Rafał Miłkowski - prezes zarządu Fundacji Norma, Michał Fiuta - dyrektor finansowy MAN Truck & Bus Polska, Robert Drozd - szef sprzedaży MAN TopUSed w Polsce (fot. MAN)

Na drodze widać go z daleka – wyróżnia się kolorem magenta i pełnym wyposażeniem w akcesoria przydatne każdemu kierowcy. Ten wyjątkowy pojazd – znany z projektu, którego ambasadorką była Karolina Pilarczyk – od grudnia 2022 r. jeździ we flocie wrocławskiej firmy WynajemTIR.pl. Co ważne, część przychodu ze sprzedaży tego pojazdy spółka MAN Truck & Bus Polska przekazała na rzecz inicjatywy „Kobiety za Kółko” (Women Take the Wheel), która dostarcza pomoc humanitarną do Ukrainy.

Branża transportowa w Europie zmaga się z deficytem kierowców od wielu miesięcy. Dlatego firma MAN Truck & Bus Polska zwraca uwagę właśnie na kobiety, zachęcając je do podjęcia pracy w tym sektorze. Powstał projekt WOMAN, do udziału którego zaproszono Karolinę Pilarczyk, profesjonalnego kierowcę driftingowego, Mistrzynię Europy w drifcie. Zachęcała ona wszystkie kobiety zainteresowane motoryzacją do spełniania swoich marzeń i podejmowania wyzwań. (pisaliśmy o tym szerzej w tym linku).

Aktualnie pojazd MAN TGX zasilił flotę wrocławskiej firmy WynajemTIR.pl, która zajmuje się wynajmem krótko- i długoterminowym aut ciężarowych dla klientów firm ubezpieczeniowych oraz serwisów na czas naprawy.

Karolina Pilarczyk, profesjonalny kierowca driftingowy, ambasadorka projektu WoMAN (fot. MAN)

To wspaniały akcent na zakończenie bieżącego roku! Ten piękny pojazd pochodzi z oferty pojazdów używanych MAN TopUsed i jest przygotowany na każde transportowe wyzwanie. Jestem przekonany, że przyniesie wiele korzyści naszemu klientowi, a jednocześnie będzie cieszył oczy wszystkich, których spotka na drodze” – mówi Claus Wallenstein, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Krzysztof Wąsik – szef WynajemTIR.pl i nowy właściciel pojazdu dodaje: „Na pewno pojazd zachowa swoją obecną formę wizualną. Jestem przekonany, że przypadnie do gustu nie tylko paniom. W naszej flocie znajduje się już wiele ciągników z oferty MAN TopUsed, ponieważ mam pełne zaufanie do ich jakości i przygotowania od strony technicznej”.

Część przychodu ze sprzedaży ciągnika MAN TGX została przekazana na cele dobroczynne. Pojazd odebrał Krzysztof Wąsik, właściciel firmy (fot.MAN)

„Kobiety za Kółko”
Część przychodu ze sprzedaży ciągnika MAN TGX firma MAN Truck & Bus Polska przekazała na cele dobroczynne. Kwota 5 tys. euro zasili konto Fundacji Norma z przeznaczeniem na inicjatywę „Kobiety za Kółko” (Women Take the Wheel). Tworzą ją bohaterskie panie, które miesięcznie pokonują tysiące kilometrów, dowożąc pomoc humanitarną na Ukrainę. Inicjatywa przygotowuje również dom pobytu dla uchodźczyń w podwarszawskim Piasecznie.

Ciągnik MAN TGX 18.500 4×2 LLS-U EfficientLine jest wyposażony m.in. w pakiet areo, pełną opcję systemów asystujących czy nowoczesne oświetlenie. Pojazd ma również RIO Box, zestaw telewizyjny 21,5”, ekspres do kawy czy lusterko kosmetyczne – idealne dla kobiet.

MAN TopUsed jest międzynarodową marką pojazdów używanych MAN Truck & Bus. Serwisowanie aut zgodnie z protokołem producenta zapewnia nowym nabywcom wartość dodaną w postaci utrzymania stabilnych i niskich kosztów eksploatacji w przypadku najmu oraz pakiet usług z wydłużoną gwarancją włącznie przy ich zakupie. Nowi użytkownicy mogą również indywidualnie uzgadniać modyfikacje w pojazdach, które zostaną wprowadzone przez profesjonalny zespół serwisowy.

Fot. MAN