Co to jest martwe pole? Jak poruszać się pod drodze? Dzieci już wiedzą

fot. DKV Euro Services Polska

Wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, jak ograniczone jest pole widzenia kierowcy ciężarówki. Dzieci wiedzą o tym jeszcze mniej, stąd pomysł, aby na spotkaniach plenerowych z najmłodszymi zapraszać ich do kabiny auta ciężarowego by mogły zobaczyć i posłuchać, jak wygląda droga, ulica, pobocze itd. z innej perspektywy, jak należy zachowywać się przy drodze.

Grzegorz “Gregory” Ostaszewski – pierwszy i jedyny polski kierowca startujący w wyścigach ciężarówek (fot. DKV Euro Services Polska)

Akcję pilotażową zainicjowali autorzy profilu na Faceboooku „Widzimy się na Dżangłerze – kierowca Tyra” oraz DKV Euro Service Polska. Kwestia bezpieczeństwa dzieci na drodze nabiera szczególnego znaczenia podczas wakacyjnych zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie poza miastami. W pierwszy weekend wakacji w Dobrzejowicach (woj. dolnośląskie) odbył się piknik dla dzieci, zorganizowany przez sołectwo gminy. Jako gość specjalny wystąpił Grzegorz „Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jedyny polski kierowca startujący w międzynarodowych wyścigach ciężarówek, który przyjechał na piknik własnym autem ciężarowym.
„Gregory” pokazał maluchom jak wygląda świat z kabiny ciężarówki, a Mariusz Derdziak z DKV Euro Service opowiedział o zagrożeniach czyhających przy drodze. Szczególną uwagę poświęcono pokazaniu dzieciom w praktyce tzw. „martwego pola” i tego jak bardzo różni się ono w ciężarówce w porównaniu do auta osobowego. Dzieciaki otrzymały odblaskowe kamizelki oraz kolorowanki, dotyczące bezpieczeństwa przy drodze. Forma spotkania spotkała się z dużym entuzjazmem, co stanowi dobry grunt dla kontynuacji akcji na jesieni. Spotkanie Grześka i DKV z dzieciakami to wydarzenie w ramach Akademii Pana Byka, organizowanej przez DKV oraz „Widzimy się na Dżangłerze – kierowca Tyra”. Organizatorem Festynu było Sołectwo Dobrzejowice.

fot. DKV Euro Services Polska