Gotowi na start? Rusza Volvo Trucks Driver Challenge 2018

W tej edycji wyzwaniem dla kierowców będzie bowiem nie tylko jazda oszczędna, ale także bezpieczna i efektywna (fot. Volvo Trucks)

7 marca br. powraca dobrze znany kierowcom od 2011 r. konkurs The Drivers’ Fuel Challenge, ale tym razem pod nazwą Volvo Trucks Driver Challenge.

Celem tegorocznej edycji konkursu jest, oprócz promowania ekonomicznego stylu jazdy i ekonomiki paliwowej wśród kierowców samochodów ciężarowych, również promowanie tych, którzy znają przepisy drogowe oraz wiedzą, jak jeździć bezpiecznie i efektywnie. Stąd zmiana nazwy konkursu na Volvo Trucks Driver Challenge.

Tegoroczna edycja rozpocznie się więc testem teoretycznym, który będzie dostępny na stronie www.volvochallenge.pl Trzydzieści pytań testowych ma dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, racjonalnej jazdy oraz produktów i usług Volvo Trucks. Kierowcy, którzy wykażą się największą wiedzą, zakwalifikują się do drugiej części konkursu.

W części praktycznej Volvo Trucks Driver Challenge zawodnicy będą musieli wykazać się precyzją jazdy i umiejętnościami technicznymi, tak potrzebnymi kierowcy, gdy porusza się w realnych warunkach, w tym po coraz bardziej zatłoczonych drogach. I to wszystko przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości paliwa. Aby to udowodnić, zawodnicy najpierw będą musieli przejechać po wyznaczonej trasie w jak najkrótszym czasie, zużywając jednocześnie jak najmniej paliwa. Jazdy odbędą się w kwietniu 2018 roku, a do wyboru będzie siedem różnych lokalizacji w całej Polsce.

Natomiast pierwszą finałową konkurencją będzie przejazd drogami publicznymi z wybranego miasta na Tor Jastrząb. Drugim etapem konkurencji finałowej będzie test sprawnościowy, podczas którego kierowcy wykonają szereg manewrów, w tym przejazd tyłem przez górę czy slalom. Kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu częściach, zostanie zwycięzcą polskiej edycji Volvo Trucks Driver Challenge i zostanie zakwalifikowany do finału światowego, który odbędzie się we wrześniu 2018 r., w rodzinnym mieście Volvo w Goeteborgu, w Szwecji. Ponadto zwycięzca edycji polskiej otrzyma bon wakacyjny o wartości 20 tys. zł – za drugie i trzecie miejsce zostanie przyznany kolejno tablet Apple’a i iPhone.

Zawody będą otwarte dla wszystkich kierowców zawodowych, posiadających prawo jazdy kategorii C+E, niezależnie od marki samochodu ciężarowego i wieku uczestnika.

Więcej informacji dotyczących Volvo Trucks Driver Challenge, w tym regulamin konkursu, zostaną wkrótce opublikowane na stronie: www.volvotrucks.pl. Rejestracja do konkursu i runda teoretyczna ruszają 7 marca 2018 r.