Elektromobilność: Ekoenergetyka i Volvo Trucks Polska łączą siły

Podpisanie umowy o współpracy w zakresie działań na rzecz zeroemisyjnego transportu ciężkiego: Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska i Michał Luberadzki, global account manager z Ekoenergetyka-Polska (fot. Ekoenergetyka Polska)

Spółki Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka-Polska łączą siły i zawierają umowę o współpracy w zakresie działań na rzecz zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów obu firm. Umowa obejmuje również wspólne działania promocyjne i edukacyjne w temacie elektromobilności, elektryfikacji flot i rozbudowy infrastruktury ładowania

Umowę podpisali: Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska i Michał Luberadzki, global account manager z Ekoenergetyka-Polska.

Już od kilkunastu miesięcy dostarczamy z sukcesami na terenie Polski elektryczne samochody ciężarowe Volvo Trucks. Aby rozwój elektromobilności przyspieszył jeszcze bardziej potrzebne są kompleksowe rozwiązania jakich oczekują nasi klienci, w tym przede wszystkim wsparcie, doradztwo i możliwość dostawy szybkich ładowarek o najwyższej jakości. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Ekoenergetyka, dzięki której będziemy mogli dostarczać kompleksowe rozwiązania transportowe” – podkreśla Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Spółki Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka-Polska mają już pierwsze sukcesy w tej dziedzinie. Od listopada 2022 r. w Zakładzie Oczyszczania Miasta URBIS w Gnieźnie pracuje elektryczna śmieciarka Ekocel Medium na podwoziu Volvo FE Electric. Ekoenergetyka-Polska zapewniła dwustanowiskową ładowarkę DC o mocy 2×40 kW, która bezawaryjnie wykonała ponad 60 pełnych cykli ładowania.

Fot. Ekoenergetyka-Polska

Sektor motoryzacyjny przechodzi olbrzymią zmianę, w ciągu najbliższych 10 lat zmieni się bardziej niż na przestrzeni ostatniego pół wieku. Jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i łączymy siły, aby wspierać rozwijającą się branżę oraz klientów” – komentuje Petros Spinaris, wiceprezes Ekoenergetyka-Polska. Michał Luberadzki, global account manager z Ekoenergetyka-Polska dodaje: „Jest to dla nas zaszczyt, że będziemy wspólnie z liderem rynku elektromobilności w klasie ciężkiej tworzyć efektywne i korzystne dla klientów rozwiązania w zakresie infrastruktury ładowania”.

Elektromobilność wkroczyła również w sektor transportu ostatniej mili, do dystrybucji i branży komunalnej. Nowelizacja ustawy o elektromobilności ułatwia samorządom wprowadzanie Stref Czystego Transportu, w których korzystanie z pojazdów z napędem konwencjonalnym będzie ograniczone lub zabronione. Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu zostanie wdrożona w Krakowie, ale już teraz większość samorządów przygotowuje się na zmiany wg nowych wytycznych.

Fot. Ekoenergetyka-Polska