Znaleźć niszę na rynku i doskonalić swój produkt – Redos Trailers dla Biernat Transport

Fot. Redos Trailers

Biernat Transport – firma specjalizująca się w transporcie ładunków przestrzennych – wzmacnia swoją flotę o kolejne zestawy przygotowane i zbudowane przez Redos Trailers. Udoskonalany przez lata system, który stosuje Biernat Transport, pozwala klientom skutecznie optymalizować zadania transportowe.

Biernat Transport – rodzinna firma transportowa z Drezdenka w lubuskiem – to przedsiębiorstwo założone w 1991 r. przez Stanisława Biernata. Założyciel już na początku przewidywał szybkie zmiany gospodarcze i społeczne w kraju, i wiedział, że również jego biznes musi się rozwijać. To podejście właścicieli i systematyczny rozwój wyróżnia Biernat Transport. Od samego początku zarówno Stanisław Biernat, jak i jego syn Hubert, rozbudowywali flotę i optymalizowali procesy w myśl zasady „krok po kroku”, tym samym podnosząc jakość swoich usług oraz oferując klientom coraz to nowe usługi. W pierwszej dekadzie XXI w. właściciele postawili na rozwiązania, które pozwalają przewieźć więcej towaru przy mniejszej liczbie kursów, czyli na transport przestrzenny realizowany przy użyciu zestawów typu Jumbo. Pierwszy pojazd zbudowany w tym systemie dla Biernat Transport powstał już na przełomie wieków. Od tego czasu właściciele konsekwentnie rozwijali swój pomysł na zabudowę i przyczepę we współpracy z inżynierami i konstruktorami Redos Trailers.

Po wielu próbach udało się znaleźć bardzo dobre rozwiązanie, które kopiowane jest przez przewoźników z całej Europy. My z naszego jesteśmy bardzo zadowoleni, a właściwie dumni, co zostało docenione przez rzeszę naszych stałych klientów. Postawiliśmy na pojemność, nie zapominając o jakości i to okazało się kluczem do sukcesu” – mówi Hubert Biernat, współwłaściciel firmy.

W II kw. 2023 r. firma Redos Trailers dostarczyła temu przewoźnikowi zestawy przestrzenne złożone z samochodów MAN TGX oraz DAF XF z zabudowami i przyczepami zaprojektowanymi i wyprodukowanymi przez firmę z Nowego Tomyśla. Na przełomie 2022/2023 r. jeden z projektów zabudowanych na podwoziu MAN był setnym pojazdem we flocie Biernat Transport.

Na zdjęciu (od lewej) Dariusz Leszka – regionalny przedstawiciel MAN Truck & Bus Polska, Stanisław Biernat – współwłaściciel firmy, kierowca Biernat Transport, Arkadiusz Pankowski – CEO Redos Trailers, Hubert Biernat – współwłaściciel firmy, Maciej Dolecki – opiekun partnera biznesowego Redos Trailers (fot. Redos Trailers)

Biernat Transport to klient, jakiego życzyłbym każdemu przedsiębiorcy. Są wymagający, ale jednocześnie precyzyjnie określają i komunikują swoje oczekiwania, dzięki czemu nasi konstruktorzy mogą efektywnie i sprawnie wdrażać rozwiązania, których potrzebuje klient, by podnosić swoją konkurencyjność na bardzo wymagającym rynku. Historia naszej współpracy z Biernat Transport dowodzi, że systematyczne doskonalenie produktów przynosi oczekiwane rezultaty i generuje wartość dodaną dla klienta. A to jest najważniejszy cel naszej pracy” – dodaje Arkadiusz Pankowski, prezes Redos Trailers.

Obecnie Biernat Transport dysponuje ponad 120 zestawami przestrzennymi, z których zdecydowaną większość stanowią pojazdy zbudowane przez Redos Trailers. Działająca od ponad 30 lat firma zatrudnia 165 kierowców i zespół wykwalifikowanych logistyków i spedytorów.

Fot. Redos Trailers
Fot. Redos Trailers
Fot. Redos Trailers
Fot. Redos Trailers
Fot. Redos Trailers
Fot. Redos Trailers