Mercedes-Benz Econic z betonomieszarką Liebherr dla Bosta-Beton

Fot. Daimler Truck

Mercedes-Benz Econic to sprawdzony pojazd do zastosowań komunalnych. Pracownicy służb komunalnych najbardziej cenią sobie w nim niski próg wejścia do kabiny, zwiększający komfort pracy oraz doskonałą widoczność pozwalającą lepiej chronić innych użytkowników dróg. Ponieważ największym zagrożeniem w pracy na terenie wytwórni oraz na budowie jest właśnie ryzyko wypadku z udziałem osób poruszających się pieszo, te cechy pojazdu przekonały Przedsiębiorstwo Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton do zakupu Econica.

Pojazd na początku lipca br. przekazała firma EWT Automotive z Ołtarzewa, dealer Mercedes-Benz Trucks Polska.

W ostatnich latach naszą flotę zasiliło kilkadziesiąt Arocsów z zabudową betonomieszarki. Zakup Econica z taką zabudową nie był decyzją oczywistą, ale ponad 30 lat doświadczenia w branży budowlanej sprawia, że w Bosta-Beton lubimy ciągle podnosić poprzeczkę, oferując rozwiązania innowacyjne, choć czasem nieszablonowe. Econic to pojazd, który powinien sprawdzić się na budowach w dużych miastach, gwarantując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Argumenty te zaważyły przy decyzji o jego zakupie”  – mówi Dominik Pełka, kierownik wytwórni w Przedsiębiorstwie Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton Sp. z o.o

Jak opowiada Dominik Pełka, uwagę firmy zwróciła panoramiczna szyba gwarantująca doskonałą widoczność wokół kabiny, a także przeszklone drzwi od strony pasażera, dzięki którym udało się wyeliminować kolejne martwe strefy. “Warto również wspomnieć o kamerach 360 stopni, z których z powodzeniem korzystamy już od wielu lat również w samochodach na podwoziu Arocsa” – dodał.

Fot. Daimler Truck

Nowa betonomieszarka we flocie Bosta-Beton okazała się również pojazdem komfortowym i funkcjonalnym do pracy w mieście, szczególnie w obszarach wymagających precyzyjnego manewrowania na ograniczonej przestrzeni lub nierównym terenie.

Przydatnym rozwiązaniem, innym niż w dotychczas używanych Arocsach, jest zawieszenie pojazdu na poduszkach umożliwiające sterowanie prześwitem pomiędzy pojazdem a podłożem. Bardzo pomocna jest także ostatnia oś skrętna, nieoceniona podczas manewrów na wąskich ulicach miasta. Komfort prowadzenia zwiększa dodatkowo niski poziom hałasu w kabinie podczas jazdy. Econic jest wykorzystywany w Bosta-Beton do codziennych typowych zadań, jakie wykonują też inne samochody we flocie i dowodzi, że jest pojazdem bardzo uniwersalnym. Każdego dnia pokonuje kilka tras. Są to transporty zarówno do ścisłego centrum Warszawy, jak i na budowy odległe kilkadziesiąt kilometrów od miejsca załadunku. Z każdą z tych dostaw samochód radzi sobie zgodnie z naszymi oczekiwaniami – dodaje Dominik Pełka.

Econic Bosta-Beton został zabudowany betonomieszarką Liebherr. W tym konkretnym przypadku wybrano model HTM 905 ze względu na optymalny stosunek masy własnej do objętości roboczej.

Fot. Daimler Truck