Sevic V500e – elektryczny pojazd miejski od ANG Vehicle Technologies. Od września 2022 r. dostępny w Polsce

Fot. ANG Vehicle Technologies

Polska firma ANG Vehicle Technologies konsekwentnie realizuje swoją strategię dostarczania na rynek elektrycznych pojazdów do transportu towarów w obszarach miejskich. Właśnie nawiązała strategiczną współpracę z niemieckim producentem pojazdów elektrycznych, firmą Sevic Systems SE, czego efektem będzie elektryczny pojazd Sevic V500e, dostępny dla polskich klientów już od września. Różne warianty zabudów pojazdu wykona ANG Vehicle Technologies.

Na polskich drogach z miesiąca na miesiąc przybywa samochodów elektrycznych – są to głównie samochody osobowe, dostawcze vany i autobusy. Brakuje natomiast pojazdów elektrycznych, przeznaczonych tylko i wyłącznie do dystrybucji towarów w mieście. Tę lukę postanowiła wypełnić firma ANG Vehicle Technologies, wprowadzając na polski rynek pojazd Sevic V500e – kompaktowy transporter klasy L7e-CU przeznaczony do typowo miejskich zadań.

Fot. ANG Vehicle Technologies
Fot. ANG Vehicle Technologies

Sevic eMobility to nasz kolejny dostawca pojazdów z obszarze mikromobilności. Wspólnie chcemy rozwijać ten format transportu towarów w mieście. Pojazd jest w 100% produkowany w Europie. Daje nam to gwarancję terminowych dostaw do naszych klientów. Dzięki systemowi wymiennych nadwozi, stanowi uniwersalną platformę, którą zamierzamy rozwijać, uwzględniając specyficzne potrzeby polskich klientów” – mówi Daniel Węgrzynek, prezes zarządu ANG Vehicle Technologies.

Daniel Węgrzynek, prezes zarządu ANG Vehicle Technologies

Problemy transportu miejskiego
ANG Vehicle Technologies doskonale rozumie potrzeby firm zajmujących się transportem towarów w mieście. Jak się okazuje, w dobie rosnących cen paliw, a także wraz z coraz częstszymi problemami związanymi z dostępnością komponentów do nowych samochodów, optymalizacja działania floty pojazdów, staje się dla wielu firm jednym z ważniejszych zadań do rozwiązania. Problem jednak tkwi w tym, iż na polskim rynku brakuje gotowych rozwiązań, umożliwiających w tych trudnych dla transportu i logistyki czasach, szybką, ale przede wszystkim skuteczną redukcję kosztów transportu, zapewniając przy tym wzrost efektywności wykorzystywanych pojazdów. Odpowiedzią jest właśnie Sevic V500e – kompaktowy transporter klasy L7e-CU – idealny do zastosowań miejskich. Charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, oddającym trendy panujące w elektromobilności, a ponadto doskonale wkomponowuje się w nowy, miejski styl związany z mikromobilnością.

Fot. ANG Vehicle Technologies
Podstawową zaletą pojazdu, zapewniającą mu przewagę konkurencyjną, jest fabryczny system wymiany zabudów, pozwalający na bardzo szybką zmianę nadwozia odpowiednio do potrzeb i realizowanej usługi, np. rozwożenia cateringu, realizacji zadań komunalnych lub dostaw e-commerce.
Fot. ANG Vehicle Technologies

ANG Vehicle Technologies pracuje obecnie nad kilkoma nowymi projektami zabudów, które będą dostępne wraz z wprowadzeniem pojazdu do sprzedaży na polskim rynku. Istnieje także możliwość opracowania indywidualnych projektów pod specyficzne branże lub potrzeby klientów.

Fot. ANG Vehicle Technologies

Cieszymy się, że rozpoczynamy współpracę z naszym nowym partnerem ANG Vehicle Technologies. Ich wielka pasja, innowacyjne pomysły i inspirująca wizja pomogą nam wspólnie zdefiniować na nowo komercyjną mobilność miejską w Polsce. Cieszymy się również, że ANG Vehicle Technologies wkrótce stanie się częścią portfolio rozwiązań w zakresie nadwozi ładunkowych oferowanych przez Sevic” – mówi Alexander Brilis, Dyrektor Generalny Sevic.

Sevic V500e dostępny w sprzedaży będzie od września 2022 r, natomiast zamówienia można już składać bezpośrednio u polskiego przedstawiciela – ANG Vehicle Technologies. Firma pracuje obecnie nad uruchomieniem sieci serwisowej w Polsce.

Fot. ANG Vehicle Technologies

Sevic V500e – parametry techniczne
Sevic V500e to kompaktowy transporter miejski z cechujący się ładownością do 600 kg. Dzięki różnym wariantom baterii – 33 kWh, 16,5 kWh i 13 kWh może być dopasowany do potrzeb każdego rodzaju transportu i liczby pokonywanych kilometrów w ujęciu dobowym. W przypadku baterii 33 kWh na jednym ładowaniu może przejechać nawet do 300 km. Ładowanie baterii na wolnej stacji zajmuje ok. 5 godzin.

Dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 15 kW, pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością 80 km/h.

Dokładną prezentację pojazdu wprowadzanego przez ANG Vehicle Technologies, można zobaczyć na filmie produktowym, dostępnym na kanale ANG Vehicle Technologies. (link do prezentacji)

Współpraca pomiędzy ANG Vehicle Technologies i Sevic eMobility to kolejny krok polskiej firmy w celu zapewnienia idealnego rozwiązania potrzeb, determinujących logistykę i transport towarów w mieście. Wraz z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce czy e-grocery, możemy spodziewać się, iż elektryczne pojazdy takie jak Sevic, na stale wpiszą się w miejską przestrzeń” – podsumowuje Daniel Węgrzynek.

Fot. ANG Vehicle Technologies

ANG Vehicle Technologies
ANG Vehicle Technologies to nowo utworzona spółka przez Future Technologies – Venture Builder. ANG tworzy i projektuje inteligentne zabudowy oraz rozwiązania nowej generacji w oparciu o najlepsze dostępne technologie. ANG Vehicle Technologies specjalizuje się w innowacyjnych projektach i dedykowanych rozwiązaniach dla samochodów dostawczych i ciężarowych z napędem elektrycznym i na inne paliwa alternatywne. ANG ma siedzibę w centrum przemysłowym Mielca w południowo-wschodniej Polsce.

Sevic Systems
Sevic projektuje, konstruuje i produkuje w Europie w pełni elektryczne i kompaktowe pojazdy użytkowe,  pomagając tym samym firmom w zmniejszeniu kosztów utrzymania, pracy i eksploatacji. Pojazdy te wykorzystują inteligentną architekturę z wymiennymi zabudowami ładunkowymi i są idealne do rozwiązań typu “ostatnia mila”. Oferta obejmuje skrzynie ładunkowe na ostatniej mili, dostosowane skrzynie dla usług pocztowych, pojazdy z płaską podłogą dla gmin i wiele innych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów. Firma Sevic ma strategiczną lokalizację w przemysłowym sercu Niemiec (Bochum) i dysponuje bogatym doświadczeniem dzięki licznym sukcesom w sektorze mobilności.

Fot. ANG Vehicle Technologies